3 punkty jadą do Kalisza! Zwycięstwo w starciu z drugą drużyną Śląska Wrocław!

KKS Kalisz, w spotkaniu 4. kolejki sezonu 2020/2021 2. ligi, pewnie pokonuje na wyjeździe drugą drużynę Śląska Wrocław 3:0! Wśród kakaesiaków, bramki zdobyli Kamil Sabiłło i dwukrotnie Bartłomiej Maćczak!

Obie ekipy dość rozważnie rozpoczęły rywalizację, próbując od linii defensywy budować akcje. Jako pierwszy, najgroźniejszą okazję na zdobycie bramki wypracował Jakub Chojnowski, jednak futbolówka, którą uderzył, odbiła się ostatecznie od słupka bramki gospodarzy. Otwarcie wyniku nastąpiło w 23. minucie, gdy dogranie z lewej flanki Marcina Radzewicza, wykorzystał Bartłomiej Maćczak. Po trafieniu na 1:0 dla KKS-u, druga drużyna Śląska przejęła inicjatywę, lecz nie skutkowało to większą ilością pracy dla Macieja Krakowiaka. Bramkarz “Trójkolorowych” musiał jednak zaprezentować swój warsztat w 39. minucie, gdy wybronił stuprocentową okazję “sam na sam” Adriana Łyszczarza. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu Adriana Łuszkiewicza, piłkę do bramki “Wojskowych” główką skierował ponownie Maćczak, lecz w tej sytuacji, napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Przed szansą na zdobycie gola, jeszcze w pierwszej części gry był Robert Tunkiewicz, natomiast dobrze z jego uderzeniem poradził sobie Miłosz Tysiak, goalkeeper gospodarzy.

W drugiej połowie kakaesiacy szanowali piłkę, nie dopuszczając do głosu swoich rywali.  Na groźną akcję czekaliśmy do 67. minuty, gdy z celnym strzałem po ziemi Semira Ahmeda, poradził sobie Maciej Krakowiak. Dwie kolejne bramki dla Dumy Kalisza, padły po stałych fragmentach gry. W 79. minucie, dośrodkowanie Łuszkiewicza, uderzeniem z główki, wykorzystał Bartłomiej Maćczak i od tego momentu, “Trójkolorowi” prowadzili 2:0. Na 4 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, kakaesiacy zwiększyli wymiar prowadzenia. Po strzale aktywnego w spotkaniu Adriana Łuszkiewicza, piłka odbiła się od poprzeczki, po czym w polu karnym zgarnął ją Kamil Sabiłło, który bezlitośnie skierował futbolówkę do siatki bramki Śląska, ustalając wynik na 3:0.

Po drugim zwycięstwie w sezonie 2020/2021 2. ligi, KKS Kalisz plasuje się na 8. pozycji w tabeli, z 6 punktami na koncie. Do lidera rozgrywek, Chojniczanki Chojnice, podopieczni Ryszarda Wieczorka tracą 4 punkty. W 5. kolejce zmagań, kakaesiacy pauzują, a na kolejne starcie o punkty, “Trójkolorowi” muszą poczekać do 30 września. Na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej, Duma Kalisza podejmie Wigry Suwałki – start meczu w najbliższą środę, o godzinie 18:00.

***
4. kolejka sezonu 2020/2021 2. ligi, 20.09.2020, godz. 12:00, Stadion przy ul. Oporowskiej 62 we Wrocławiu
Śląsk II Wrocław – KKS Kalisz (0:1)
0:1 Bartłomiej Maćczak 23. min, 0:2 Bartłomiej Maćczak 79. min, 0:3 Kamil Sabiłło 86. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Bartłomiej Maćczak (83. min Mateusz Majewski), Fabian Hiszpański (69. min Kamil Sabiłło), Robert Tunkiewicz (69. min Michał Borecki), Paweł Łydkowski, Marcin Radzewicz (87. min Mateusz Mączyński), Adrian Łuszkiewicz, Jakub Chojnowski, Nikodem Zawistowski (83. min Mikołaj Zawistowski).

Śląsk II Wrocław: Miłosz Tysiak – Patryk Caliński, Konrad Poprawa, Mariusz Pawelec, Olivier Wypart, Szymon Krocz, Marcin Szpakowski, Mateusz Młynarczyk (46. min Mateusz Maćkowiak), Przemysław Bargiel, Adrian Łyszczarz (46. min Marcel Zylla), Semir Ahmed.

Żółte kartki: Bartosz Waleńcik, Jakub Chojnowski (KKS), Przemysław Bargiel, Mariusz Pawelec (Śląsk).