Adam Balski trenerem w KKS-ie!

Z przyjemnością informujemy, że do sztabu trenerskiego naszej sekcji bokserskiej dołączył Adam Balski. Wychowanek KKS-u od 2013 jest niepokonany na zawodowym ringu. Od tego roku będzie łączył walki zawodowe i pomagał w przygotowaniu młodych adeptów bosku olimpijskiego w naszym Klubie.

Kariera naszego pięściarza na dobre rozwinęła się w 2015 roku, kiedy dołączył do grupy Tymex Boxing Promotion. To właśnie w stajni Mariusza Grabowskiego 28-letni kaliszanin zaczął piąć się w górę rankingów i występować na największych galach w Polsce. Najpierw pod okiem Pawła Wilczewskiego a obecnie Gusa Currena Balski wygrał kolejnych 10 walk pozostawiając w pokonanym polu min. Łukasza Janika czy Demetriusa Banksa. Najbliższą walkę kaliszanin stoczy w drugiej połowie kwietnia na kolejnej już gali Polsat Boxing Night, a jego rywalem będzie Rosjanin Denis Grachev.

Nie należy zapominać, że Adam jest wychowankiem naszego Klubu i to tutaj stawiał pierwsze bokserskie kroki wygrywając min. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Teraz razem ze swoim pierwszym trenerem dbać będzie o rozwój pięściarstwa w naszym Klubie. – Bardzo się cieszę, że Adam przystał na naszą propozycję. Jego kariera pokazuje, że jak się chce to można osiągnąć dużo. Wierzymy, że będzie to kolejny etap budowania silnego boksu w Kaliszu – mówi Dariusz Kisiel, główny trener sekcji bokserskiej w KKS-ie.

Zajęcia boksu olimpijskiego odbywają się w naszym Klubie codziennie. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 691 245 757.