Adam Zadka dołącza do pierwszego zespołu

Decyzją szkoleniowca pierwszego zespołu “Trójkolorowych”, Ryszarda Wieczorka, wychowanek Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, 17-letni Adam Zadka dołącza do seniorskiej drużyny. Młody kakaesiak, już w najbliższy poniedziałek, wraz z resztą zawodników, rozpocznie przygotowania do wiosennych spotkań w 2. lidze. 

Zadka, w trakcie rundy jesiennej sezonu 2020/2021, regularnie pojawiał się w kadrze drugiej drużyny KKS-u Kalisz. Skrzydłowy rozegrał aż 16 spotkań w wielkopolskiej PROEKO IV lidze, spędzając na murawie 1024 minuty. W trakcie swoich występów na tym szczeblu rozgrywkowym, 17-latek zdobył 3 bramki. Solidna postawa młodego piłkarza w pojedynkach o stawkę, przekonała trenera pierwszego zespołu, Ryszarda Wieczorka do powołania kakaesiaka do szerokiej kadry. Sztab szkoleniowy na bieżąco obserwuje poczynania zawodników naszej Akademii Piłkarskiej. Przypomnijmy, że od listopada 2019 roku, z pierwszym zespołem trenują także inni wychowankowie szkółki, Jakub Zachara i Wiktor Smoliński.

Adam Zadka jest uczniem klasy piłkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy VII Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu. Przypomnijmy, że patronat nad klasami sportowymi o tym profilu, sprawuje KKS Kalisz.