Adrian Wawrzyniak na stażu w Lechii Gdańsk

Od wczoraj na czterodniowym stażu u lidera Lotto Ekstraklasy – Lechii Gdańsk przebywa trener Adrian Wawrzyniak. Szkoleniowiec naszych Juniorów Starszych i Żaków podpatrywać będzie m.in. pracę Piotra Stokowca.

Wczoraj zebraliśmy się wszyscy o godzinie 8:30 i poznaliśmy plan stażu. Następnie powitał nas trener Piotr Stokowiec, dyrektor sportowy Janusz Melaniuk i dyrektor operacyjny Tomasz Motykwa. Po obserwacji treningu pierwszego zespołu udaliśmy się na wykład trenerów przygotowania motorycznego, a dzień zakończyliśmy obserwacją treningu Akademii Lechii Gdańsk z rocznika 2007 – relacjonuje Wawrzyniak.

W planach na najbliższe dni oprócz obserwacji treningów pierwszego zespołu są jeszcze wykłady trenerów odpowiedzialnych za przygotowanie mentalne i techniczno-taktyczne. Cały staż zakończy się wspólną obserwacją meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze.

Dzień wcześniej szkoleniowiec Lechii – Piotr Stokowiec spotka się raz jeszcze ze stażystami i przybliży im funkcjonowanie drużyny na poziomie ekstraklasy oraz działalność sztabu szkoleniowego.