Cenne zwycięstwo po dramatycznej końcówce! KKS utrzymuje przewagę w tabeli!

Strata gola w końcówce spotkania i nerwowe ostatnie minuty meczu, zakończone happy-endem i zwycięstwem na wagę 3 punktów! KKS Kalisz pokonuje Bałtyk Koszalin 4:1, a na listę strzelców aż trzy razy wpisał się Mateusz Żebrowski. Ostatnie trafienie, tuż przed kończącym mecz gwizdkiem, zdobył Daniel Stanclik.

Przez blisko kwadrans pierwszej połowy, żadna z drużyn nie wypracowała sobie groźnych okazji, ale to podopieczni Ryszarda Wieczorka przeważali w posiadaniu piłki. Groźną okazję, w 20. minucie meczu, wypracował sobie Andrzej Trubeha, ale uderzenie zostało zablokowane przez defensorów gości. 4 minuty później, “Trójkolorowi” wywalczyli rzut rożny, a futbolówkę w pole karne wrzucił Adrian Łuszkiewicz. Piłka trafiła wprost na głowę Mateusza Gawlika, a ten pięknie skierował ją w światło bramki – próba okazała się minimalnie niecelna. Kolejną okazję stworzył ponownie Trubeha, ale z lobem świetnie poradził sobie bramkarz Bałtyku, Oskar Pogorzelec, który w sezonie 2017/2018 bronił niebiesko-biało-zielonych barw. Pogorzelec świetnie poradził sobie także z celnym i mocnym strzałem, z 17. metra, Roberta Tunkiewicza, w 37. minucie meczu. Z niedosytem piłkarze zeszli na przerwę do szatni.

Na początku drugiej części gry, okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Mimo to, prawa strona napędzana przez Mateusza Żebrowskiego próbowała wyszarpać gola rywalom. W 57. minucie, po dograniu Damiana Ślesickiego, z 5. metra “Żebro” skierował piłkę do siatki zawodników z Koszalina i na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu, kakaesiacy prowadzili 1:0. Chwilę później, Żebrowski podwyższył wynik na 2:0 po podyktowanym karnym w 66. minucie. Szansę na gola miał także Marcin Radzewicz, który otrzymał świetnie dogranie od Mateusza Żebrowskiego a następnie oddał celny strzał z 16. metra – piłka wpadła niestety wprost w ręce koszalińskiego goalkeepera. W 78. minucie, zrobiło się nerwowo w szeregach KKS-u Kalisz, ponieważ arbiter spotkania, Pan Maciej Lanckowski, wskazał na wapno, tym razem dla zawodników Bałtyku. Rzut karny wykorzystał Bartłomiej Putno, a ekipa z Koszalina zdobyła bramkę kontaktową. Niewiele brakowało, a minutę później Sebastian Kaczyński odpowiedziałby na to zdarzenie golem. Jego strzał z 17. metra został jednak wybroniony przez Oskara Pogorzelca. W 82. minucie kapitalnie w bramce spisał się natomiast Józef Burta, który wybronił mocny i groźny strzał z 7. metra. Wszystkich kibiców niebiesko-biało-zielonej drużyny uspokoił, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, Mateusz Żebrowski, który pewnie wykorzystał akcję “sam na sam” po kontrataku i skierował piłkę do bramki przeciwników. Było to trzecie trafienie kaliskiego pomocnika i tym samym skompletował on hat-tricka, a KKS prowadził już 3:1. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, w czwartej minucie doliczonego czasu gry, wymiar zwycięstwa na 4:1 podwyższył Daniel Stanclik, który otrzymał przecinające, prostopadłe podanie od Żebrowskiego i następnie pokonał Oskara Pogorzelca.

Po spotkaniu 9. kolejki, podopieczni Ryszarda Wieczorka zapisali sobie 8 zwycięstwo w rundzie jesiennej rozgrywek III ligi grupy 2 sezonu 2019/2020. W tabeli, KKS Kalisz zajmuje 1. miejsce z dorobkiem 25 punktów, a nad wiceliderem, Radunią Stężyca, “Trójkolorowi” mają 4 punkty przewagi. Kolejny pojedynek już w najbliższą sobotę, 28 września. Na wyjeździe, kakaesiacy zmierzą się z drużyną Świtu Skolwin Szczecin. Początek spotkania o godzinie 16:00 na Stadionie MOSRIRu przy ul. Stołczyńskiej 100 w Szczecinie.

***
9. kolejka III ligi gr. 2, 21.09.2019, godz. 18:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Bałtyk Koszalin 4:1 (0:0)
57. min Mateusz Żebrowski 1:0, 66. min Mateusz Żebrowski 2:0 k., 78. min Bartłomiej Putno 2:1 k., 90+1. min Mateusz Żebrowski 3:1, 90+4. min Daniel Stanclik 4:1.

KKS Kalisz: Józef Burta – Damian Ślesicki (89. min Nikodem Zawistowski), Mateusz Gawlik, Mateusz Żebrowski, Mateusz Mączyński, Robert Tunkiewicz (85. min Daniel Stanclik), Michał Borecki, Paweł Łydkowski, Adrian Łuszkiewicz, Daniel Kamiński (59. min Marcin Radzewicz), Andrzej Trubeha (70. min Sebastian Kaczyński).

Bałtyk Koszalin: Oskar Pogorzelec – Jędrzej Ponurko, Arkadiusz Jasitczak, Szymon Waleński (71. min Dawid Kisły), Maciej Gregorek (64. min Kacper Rapita), Michał Czenko, Paweł Rak, Mateusz Czapłygin (57. min Fabian Walaszczyk), Bartłomiej Putno, Jakub Forczmański (80. min Łukasz Włodarczyk), Dawid Gruchała-Węsierski.

Żółte kartki: Mateusz Żebrowski (KKS).

Sędziowie: Maciej Lanckowski oraz Marcin Sadowski, Łukasz Bania (Toruń).