Chojniczanka Chojnice na zakończenie rundy jesiennej eWinner 2. ligi

Choć do zimowej pauzy pozostały jeszcze 4 spotkania, mecz 17. kolejki zakończy pierwszą rundę zmagań sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi. Już jutro podopiecznych Bogdana Zająca czeka starcie z wymagającym rywalem z czołówki tabeli. KKS Kalisz, na wyjeździe, zmierzy się z aktualnie 3. drużyną w zestawieniu, Chojniczanką Chojnice. Początek rywalizacji o 18:00. Transmisja pojedynku w aplikacji mobilnej eWinner oraz na platformie sportize.pl.

“Chluba Grodu Tura” w tabeli eWinner 2. ligi zajmuje aktualnie 3. miejsce, z dorobkiem 26 punktów na koncie. Do drugiej w zestawieniu ekipy Ruchu Chorzów, rywale tracą 8 punktów, a do lidera, Stali Rzeszów, 15 oczek. Tuż za plecami Chojniczanki znajduje się Radunia Stężyca, która plasuje się o lokatę niżej, lecz ma tyle samo punktów. Dotychczas zespół z Kaszub zanotował 8 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Komplet punktów podopieczni 46-letniego szkoleniowca Tomasza Kafarskiego zdobyli w pojedynkach z Wigrami Suwałki (4:0), Sokołem Ostróda (4:0), Radunią Stężyca (5:1), Wisłą Puławy (2:1), rezerwami Śląska (2:1), Pogonią Siedlce (3:0), GKS-em Bełchatów (5:0) i Pogonią Grodzisk Mazowiecki (3:0). Remisem zakończyły się pojedynki z Motorem Lublin (0:0) oraz Olimpią Elbląg (1:1), natomiast gorycz porażki zawodnicy Chojniczanki musieli przełknąć po rywalizacjach ze Stalą Rzeszów (0:2), Zniczem Pruszków (1:2), Ruchem Chorzów (1:2), Hutnikiem Kraków (0:1), drugą drużyną Lecha (2:3) i Garbarnią Kraków (1:3). “Chluba Grodu Tura” wypracowała dobry bilans bramkowy (34-17), a najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole z Chojnic jest Szymon Skrzypczak (6 goli).

W ostatnim, ligowym meczu obu ekip, rozgrywanym 18 kwietnia tego roku, KKS uległ na własnym obiekcie z Chojniczanką 0:2. Bramki z tego starcia prezentujemy w KKS TV:

Początek wyjazdowej rywalizacji 17. kolejki eWinner 2. ligi, przeciwko Chojniczance Chojnice, już jutro o godzinie 18:00. Transmisja pojedynku w aplikacji mobilnej eWinner oraz na platformie sportize.pl.