Co dalej ze zmaganiami III ligi gr. 2? Rozstrzygnięcie w najbliższy czwartek

Dzisiejsze zebranie Zarządu PZPN nie przyniosło oczekiwanej odpowiedzi w sprawie losów rozgrywek III ligi w Polsce. Federacja, w oficjalnym komunikacie, poinformowała, że stosowne decyzje zostaną podjęte przez poszczególne wojewódzkie związki prowadzące zmagania, a nie jak wcześniej informowano, przez piłkarską centralę. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej już zapowiedział, że ostateczne ustalenia zostaną przekazane w najbliższy czwartek, 14 maja.

Dziś, podczas specjalnie zwołanego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, postanowiono, że to ostatecznie w gestii wojewódzkich związków, prowadzących rozgrywki III ligi, będzie należała decyzja w sprawie ewentualnego wznowienia lub zakończenia zmagań, a także reguł spadków i awansów. W odpowiedzi na ten komunikat, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, nadzorujący rywalizację w grupie 2 III ligi, opublikował informację, że odpowiednie ustalenia zostaną przedstawione już w najbliższy czwartek, 14 maja, tuż po zakończonym posiedzeniu Zarządu, który został zaplanowany właśnie na ten dzień.

Ponadto PZPN poinformował również, że zmagania III ligi w sezonie 2020/2021, nadal będą prowadzone przez wojewódzkie związki, a nie jak planowano, przez krajową federację. – Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku. – czytamy w komunikacie prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatami PZPN oraz WZPN z dnia 12 maja 2020 roku.