Daleka wyprawa na start pucharowych zmagań. Już jutro starcie z Wigrami Suwałki w rundzie wstępnej

Kakaesiacy, zmagania nowej edycji Fortuna Pucharu Polski, rozpoczną od pojedynku rundy wstępnej z dobrze znanym rywalem z poprzedniej kampanii, Wigrami Suwałki. “Biało-Niebiescy”, przed startem obecnego sezonu, wycofali się z drugoligowych rozgrywek, a więc do meczu przystąpią jako czwartoligowiec. Początek starcia o godzinie 17:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.

Przypomnijmy, że Wigry poprzedni sezon zakończyły na wysokim 4. miejscu w tabeli, gwarantującym udział w barażach o Fortuna 1. ligę. Ostatecznie rywale przegrali półfinał z Motorem Lublin 0:4. Władze klubu, w trakcie letniej przerwy, poinformowały o wycofaniu się z rozgrywek eWinner 2. ligi. Sezon 2022/2023 Wigry spędzą w podlaskiej IV lidze – inauguracja zmagań w weekend 6-7 sierpnia. Zespół prowadzi nowy duet trenerski, Kamil Lauryn i Dariusz Koncewicz. W ramach przygotowań do startu nowej kampanii, “Biało-Niebiescy” zagrali z Mazurem Ełk (Klasa okręgowa, przegrana 0:1), Olimpią Zambrów (III liga gr. 1, przegrana 0:4) oraz Pomorzanką Sejny (Klasa okręgowa, wygrana 3:0).

Początek meczu rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski, Wigry Suwałki – KKS Kalisz już jutro o godzinie 17:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.