Damian Ślesicki odchodzi z Dumy Kalisza

21-letni obrońca z Mławy, mający na koncie 19 ligowych występów oraz prawie 1400 minut gry w barwach KKS-u, Damian Ślesicki odchodzi z Dumy Kalisza. W ramach transferu definitywnego, defensor przechodzi do zespołu Fortuna 1. ligi, Arki Gdynia.

Ślesicki, do najstarszego miasta w Polsce, przeniósł się przed startem sezonu 2018/2019, z zespołu Ursusa Warszawa. Dla drużyny ze stolicy, Ślesicki rozegrał 27 spotkań i zajął z nią siódme miejsce w pierwszej grupie 3. ligi. Wcześniej szkolił swoje umiejętności w młodzieżowych zespołach Legionovii Legionowo, gdzie jednak nie udało mu się zadebiutować na drugoligowych boiskach.

W kampanii 2018/2019, obrońca, w niebiesko-biało-zielonych barwach, zagrał w 11 pojedynkach, spędzając na murawie łącznie prawie 700 minut. W ubiegłym, przedwcześnie zakończonym sezonie, Damian Ślesicki wystąpił w 8 spotkaniach, rozgrywając 706 minut. Defensor przyczynił się także do sukcesu KKS-u w Wielkopolskim Pucharze Polski, zdobywając bramkę w półfinałowej rywalizacji z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Damian, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie piłkarskiej!