Dariusz Marzec: Zawodnicy wyglądali o wiele lepiej niż zakładałem

Siłownia, aerobik, zajęcia w terenie, na boisku, czy hali sportowej. Tak wyglądały pierwsze tygodnie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Wczoraj podopieczni Dariusza Marca rozegrali pierwsze spotkanie kontrolne i jak zaznacza trener niebiesko-biało-zielonych, mimo tak ciężkich obciążeń jakie nałożył na swoich podopiecznych w tygodniu poprzedzającym mecz, ci zaprezentowali się bardzo dobrze.

– Chłopacy od  początku stycznia ciężko pracują. W tym tygodniu również dostali sporą dawkę obciążeń, przez co obawiałem się trochę jak będą się dzisiaj prezentować. Wyglądali jednak o wiele lepiej niż zakładałem. Jestem pozytywnie zaskoczony, że przy takiej intensywności zajęć zagrali takie spotkanie – powiedział Dariusz Marzec, który od razu zaznaczał, że nie interesuje go wynik tego spotkania. – Głównym założeniem było to, żeby zawodnicy popracowali i pobiegali. Na grę na razie nie patrzę, a mimo to było widać kilka bardzo fajnych zagrań. Bardzo dobrze zaprezentowali się zarówno zawodnicy, którzy wystąpili w pierwszej jak i w drugiej połowie.

Teraz poprzeczka postawiona będzie nieco wyżej. Formę kaliszan sprawdzą m.in. GKS Bełchatów, Elana Toruń i Warta Poznań. –  To silni sparingpartnerzy. Tacy jakich chciałem. Na tle mocniejszych rywali, a takimi są drugo i pierwszoligowcy, będą wychodziły wszystkie nasze braki. Te mecze pokażą gdzie jesteśmy i czego potrzebujemy, a na pewno jest jeszcze trochę do udoskonalenia. Pamiętajmy, że jesteśmy jeszcze na etapie budowy zespołu – zakończył trener KKS-u Kalisz.

fot. Michał Sobczak | FaktyKaliskie.pl