Dawid Bukowczan arbitrem pojedynku z rezerwami Lecha

Doświadczony na boiskach drugiej oraz pierwszej ligi, arbiter z Żywca, Dawid Bukowczan poprowadzi starcie 14. kolejki KKS Kalisz – Lech II Poznań. Dla sędziego, będzie to trzeci pojedynek w roli arbitra głównego w tej kampanii. Transmisja spotkania w Telewizji Kalisz (232 lub 140 kanał w Multimedia Polska) oraz na platformie TVCOM.pl (https://cutt.ly/transmisja-KKS-Lech).

Przygodę z sędziowaniem, Dawid Bukowczan rozpoczął w 2001 roku, a już cztery lata później, arbiter zadebiutował na szczeblu centralnym, prowadząc trzecioligowe pojedynki. Przez kolejne lata, sędzia był rozjemcą w wielu spotkaniach na szczeblu drugiej oraz pierwszej ligi. Pierwszy pojedynek na zapleczu Ekstraklasy, Bukowczan poprowadził 15 sierpnia 2012 roku – wówczas to Kolejarz Stróże pokonał Miedź Legnica 2:1. W poprzednim sezonie, arbiter rozstrzygał w 9 spotkaniach, w trakcie których pokazał 39 żółtych oraz 3 czerwone kartki, a także podyktował 6 karnych.

W obecnej kampanii, starcie KKS-u Kalisz z rezerwami Lecha Poznań będzie trzecim pojedynkiem dla arbitra. Wcześniej sędzia był rozjemcą w meczach Stal Rzeszów – Olimpia Grudziądz (0:1) oraz Śląsk II Wrocław – Sokół Ostróda (0:2). Arbitrowi, podczas najbliższego meczu, na liniach asystować będą Sławomir Kowalewski oraz Dariusz Ignatowski, natomiast sędzią technicznym będzie Mariusz Korpalski.

Pierwszy gwizdek w meczu 14. kolejki sezonu 2020/2021 2. ligi, KKS Kalisz – Lech II Poznań, już jutro (tj. sobota, 21 listopada), o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu. Transmisja spotkania w Telewizji Kalisz (232 lub 140 kanał w Multimedia Polska) oraz na platformie TVCOM.pl (https://cutt.ly/transmisja-KKS-Lech).