Derby z Górnikiem już w niedzielę!

W niedzielę o godzinie 17:00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie nasi piłkarze powalczą o kolejny komplet punktów. Ich derbowym rywalem będzie lokalny Górnik.

Derbowe starcia od zawsze rządzą się swoimi prawami, czego efektem było wiosenne spotkanie obu zespołów. Kakaesiacy mimo przewagi nie potrafili znaleźć recepty na defensywę koninian i finalnie oba zespoły zapisały na swoim koncie po jednym punkcie, kończąc również przygodę z KKS-em trenera Dariusza Marca i znacznie minimalizując szanse niebiesko-biało-zielonych na awans do drugiej ligi.

Dziś kaliszanie są na szczycie trzecioligowej tabeli i to oni pojadą do Konina w roli faworytów. – Zaletą szerokiego zespołu jest fakt, że mamy kim “straszyć” naszych rywali. Tak było w spotkaniu z Mieszkiem oraz poprzednich kolejkach. Mam nadzieję, że ten stan utrzyma się do końca sezonu – mówił po ostatnim zwycięstwie szkoleniowiec KKS-u Kalisz, Ryszard Wieczorek.

Niedzielny rywal KKS-u plasuje się obecnie na dwunastym miejscu ligowej tabeli. Na swoim koncie podopieczni trenera Damiana Augustyniaka mają 7 punktów wywalczonych w zwycięskich starciach z Jarotą Jarocin i Gromem Nowy Staw oraz remisowym z Nielbą Wągrowiec. Ich bilans bramkowy po siedmiu seriach gier wynosi 9:14, a najlepszym strzelcem Górnika jest Taras Jaworśkyj, autor czterech trafień.

Pierwszy gwizdek szczecińskiego arbitra Karola Arysa zabrzmi punktualnie o godzinie 17:00. Ze spotkania przeprowadzona zostanie transmisja na żywo, o której dostępności poinformujemy w osobnym newsie. Link do niej w dniu meczu na pewno znajdzie się na naszym Facebookowym profilu.