Dobry rok dla Sekcji Tenisa

Nadszedł czas na doroczne podsumowanie funkcjonowania Sekcji Tenisa w Kaliski Klubie Sportowym. W 2018 roku w sekcji grało w tenisa prawie 130 młodych sportowców. Ponad połowa z nich wzięła udział w turniejach organizowanych przez naszą sekcję lub imprezach „wyjazdowych”.

W ten sposób zaliczyliśmy ponad 300 startów, w blisko 100 turniejach – z Mistrzostwami Województwa i Mistrzostwami Polski włącznie. W 2018 roku zorganizowaliśmy kilkanaście rankingowych turniejów, na czele z półfinałami Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek oaz Mistrzostwami Wielkopolski do lat dwunastu.

Już 25 naszych reprezentantów rywalizuje w oficjalnych rozgrywkach Polskiego Związku Tenisowego, zdobywając punkty rankingowe do ogólnopolskich klasyfikacji. Jako klub sportowy dążymy do przekucia codziennego wysiłku treningowego w mierzalny wynik i zachęcamy do tego również naszych młodych tenisistów. Dlatego, tak jak w ubiegłym roku, chcemy wesprzeć finansowo właśnie tych zawodników, którzy próbują sił w ogólnopolskiej rywalizacji i co trzeba podkreślić szybko podnoszą w ten sposób swoje umiejętności.

PZT na koniec roku przyznaje klubom punkty bonusowe, uwzględniane w klasyfikacji Klub Roku. Każdy z licencjonowanych zawodników „zarobił” dla siebie i klubu, odpowiednią do zajmowanego w rankingu miejsca, ilość takich punktów. To właśnie od ich liczby uzależniliśmy wysokość tegorocznego dofinansowania. Przyznane zawodnikowi środki można wykorzystać na dalsze reprezentowanie klubu w rozgrywkach PZT (wpisowe do turniejów, koszty noclegu, dojazdu, wyżywienia itp.). Chęć skorzystania ze wsparcia w danym turnieju oraz jego warunki należy każdorazowo zgłosić trenerowi prowadzącemu lub bezpośrednio do Jacka Pietrzaka (przedstawiciela Zarządu Klubu).

Warunkiem koniecznym realizacji tego finansowego wyróżnienia za zeszłoroczny wysiłek jest odnowienie licencji zawodniczej PZT na 2019 rok w KKS Włókniarz 1925 !!!

Gratulujemy i życzymy dalszego podnoszenia umiejętności, sukcesów turniejowych oraz regularnego poprawiania rankingowej pozycji.

Poniżej przyznane limity wsparcia:
Mikołaj Biedermann – 1440zł
Oskar Szymczak – 720zł
Gabriela Wdzięczna – 720 zł
Julia Nogala – 720 zł

Alicja Szurgot, Wiktoria Konieczna, Natalia Ignasiak, Adam Orkowski i Milena Błaszczyk – wszyscy po 360 zł.

Julien Laskowski, Nela Pietrzak, Gabriela Stefaniak, Julia Szczerek, Jolanta Lesien, Borys Parczynski, Aleks Pietrzak – wszyscy po 180 zł.

Matylda Szuk, Alan Pichur, Wiktor Krążynski, Patryk Pietrzykowski, Oskar Kinastowski, Piotr Stachniuk, Jan Werblinski, Adam Sroczynski, Janusz Michalski – wszyscy po 90 zł.