Dobry występ przeciwko Warcie

W czwartym zimowym sparingu kaliszanie przegrali z pierwszoligową Wartą Poznań 0:2. Niebiesko-biało-zieloni na tle wyżej notowanego rywala prezentowali się jednak bardzo dobrze, a o porażce zadecydowały detale.

Poznańska Warta to najwyżej notowany rywal w tym okresie przygotowawczym kaliszan. Podopieczni trenera Petra Nemca po pierwszej rundzie plasują się na 13. miejscu w tabeli pierwszej ligi, a ich celem na najbliższe pół roku jest utrzymanie się na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Cieszy zatem fakt, że na tle takiej drużyny nasi piłkarze spisali się bardzo dobrze.

Co prawda pierwsi okazję do zdobycia gola mieli kończący obóz w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze Warty, jednak doświadczony Łukasz Spławski próbując wykorzystać błąd jednego z zawodników testowanych przelobował zarówno Adama Wasiluka jak i bramkę, której strzegł powracający po kontuzji kaliski golkiper. Z minuty na minutę gra kaliszan wyglądała coraz lepiej, ale Tomasz Laskowski nie dał się pokonać. Warto zaznaczyć, że trener Dariusz Marzec nie miał dużego pola manewru jeśli chodzi o zmienników. Z różnych względów w Kaliszu zostali Hubert Antkowiak, Marcin Lis, Mikołaj Neuman, Mateusz Stefaniak czy Patryk Palat.

Swoje okazje do zdobycia gola kaliszanie mieli również w drugiej połowie. Konrada Syldatka mogli, a nawet powinni pokonać, bardzo aktywni tego dnia bracia Gonzalez. Bliski szczęścia po indywidualnej akcji był też Mateusz Żebrowski. Niestety, te sytuacje zemściły się w 80. minucie, kiedy w zamieszaniu w polu karnym najwyżej wyskoczył wychowanek KKS-u, Mateusz Wypych i wpakował odbitą wcześniej od słupka piłkę do pustej bramki. Po chwili rzut karny, po przewinieniu Mateusza Gawlika, na gola zamienił Michał Żebrakowski.

– Musimy być zadowoleni z tego sparingu. Drobne urazy, choroby troszkę zmieniły moje plany na ten mecz, jednak z jego przebiegu jestem bardzo zadowolony. Na tle pierwszoligowego rywala zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą i dobrą drugą połowę. – powiedział trener Dariusz Marzec.

W następnej grze kontrolnej niebiesko-biało-zieloni zmierzą się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. To spotkanie odbędzie się w środę na Majkowskim Wembley.

***

Sparing nr 4, 09.02.2019, Grodzisk Wielkopolski
Warta Poznań – KKS Kalisz 2:0 (0:0)
1:0 Mateusz Wypych 80. min, 2:0 Michał Żebrakowski 83. min (k.)

Warta Poznań: (I połowa) Tomasz Laskowski – Grzegorz Szymusik, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Krzysztof Biegański, Artur Marciniak, Adrian Cierpka, Robert Janicki (36 Hubert Sobol), Michał Jakóbowski – Łukasz Spławski. (II połowa) Konrad Syldatk – Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Wojciech Fadecki, Michał Grobelny, Bartosz Kalupa, Hubert Sobol, Serhij Napołow – Michał Żebrakowski

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Damian Ślesicki (20. Tomasz Owczarek), Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, zawodnik testowany, Mateusz Żebrowski (65. Todor Trayanov), Pavlo Hordijczuk, Robert Tunkiewicz (46. zawodnik testowany), Marcin Radzewicz (46. Patryk Jarantowicz), Ivan Vidal Gonzalez, Gabriel Vidal Gonzalez

Czerwona kartka: Robert Tunkiewicz (45. min, druga żółta)