Drugie urodziny “Przystani”. Byliśmy tam.

Drugie urodziny świętuje Grupa Wsparcia “Przystań”, z którą nasz klub nawiązał dającą obu stronom wiele satysfakcji współpracę. Na jubileuszowej uroczystości obecny był prezes KKS-u Kalisz, Robert Trzęsała, który odebrał jubileuszowy adres z podziękowaniami.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Od profilu na Facebooku, za pośrednictwem którego grono rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne chciało wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, dzielić radościami i troskami, wspierać wzajemnie w rozwiązywaniu codziennych problemów. Dziś “Przystań” to już nie tylko internetowy fanpage. To namacalna i bardzo prężnie działająca przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu Grupa Wsparcia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych, będąca jedyną taką inicjatywą w Wielkopolsce, do której dołączyło już 320 rodzin. Grupa wyjątkowa, bo skupiająca rodziny bardziej wymagających dzieci bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, rodzaj niepełnosprawności, czy placówkę do której uczęszczają.

W jubileuszowej uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19, poza dziećmi, rodzicami i nauczycielami wzięli też udział zaproszeni goście – osoby prywatne, przedstawiciele szeregu instytucji i firm, władz samorządowych miasta i województwa, słowem przyjaciele „Przystani”, którzy na co dzień wspierają i pomagają w realizacji podejmowanych przez nią działań. Nie zabrakło w tym gronie także prezesa KKS-u Kalisz Roberta Trzęsały. Podopieczni „Przystani” są częstymi gości meczów naszych seniorów. Niejednokrotnie, podczas spotkań ligowych naszych seniorów, wyprowadzali zawodników na murawę. W dowód podziękowania za życzliwość i wzajemną współpracę prezes Trzęsała odebrał pamiątkowy dyplom.