Fabian Hiszpański odchodzi z Dumy Kalisza

Fabian Hiszpański, w ramach transferu definitywnego, zasila szeregi pierwszoligowej Arki Gdynia. 27-letni wychowanek Wisły Płock, występujący zarówno na pozycji obrońcy oraz pomocnika, w niebiesko-biało-zielonych barwach rozegrał 27 spotkań, spędzając na murawie prawie 1,9 tysiąca minut. W tym czasie, Hiszpański zdobył dla KKS-u 3 bramki, a także wywalczył historyczny awans do 2. ligi.

Hiszpański do Dumy Kalisza dołączył latem 2019 roku, przechodząc z Bytovii Bytów. Wcześniej występował m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a także w Wiśle Płock, w której rozpoczął swoją przygodę z zawodowym futbolem. “Hiszpan” regularnie występował w zespole prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka. W mistrzowskim sezonie 2019/2020, zawodnik rozegrał 11 spotkań, występując na murawie przez 794 minuty, a także zdobywając 2 bramki. Obecny sezon pomocnik może zaliczyć także do udanych. 1070 minut gry, 16 występów i 2 bramki to bilans zawodnika w trakcie rundy jesiennej.

Fabian Hiszpański, w ramach transferu definitywnego, przechodzi do zespołu Fortuna 1. ligi, Arki Gdynia. Przypomnijmy, że ekipę “żółto-niebieskich” prowadzi były szkoleniowiec Dumy Kalisza, Dariusz Marzec.

Fabian, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!