Filip Szewczyk przechodzi do KKS-u Kalisz!

Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego, zawodnik Gryfa Wejherowo, 22-letni Filip Szewczyk, podpisał kontrakt z kaliskim klubem. Lewy pomocnik będzie reprezentował niebiesko-biało-zielone barwy, co najmniej, do końca przyszłego sezonu.

Szewczyk, jako junior, grał w Ostrovii Ostrów Wielkopolski, Zagłębiu Sosnowiec, Widzewie Łódź oraz Piaście Gliwice. Z ostatnim, w kampanii 2015/2016, zadebiutował w seniorskich rozgrywkach, znajdując się w kadrze rezerw. Zimą 2017 roku, piłkarz przeszedł do Jaroty Jarocin, dla której łącznie rozegrał prawie 1,3 tysiąca minut, pojawiając się na murawie 16 razy, strzelając 6 bramek oraz asystując dwukrotnie. Po solidnej rundzie wiosennej, zawodnik przeszedł do wówczas pierwszoligowego Górnika Łęczna. Dla “zielono-czarnych”, w sezonie 2017/2018, pomocnik zagrał w 25 spotkaniach Fortuna I ligi oraz 1 pojedynku Totolotek Pucharu Polski, spędzając łącznie na murawie 1,5 tysiąca minut. Filip Szewczyk, w kolejnej kampanii, walczył z Górnikiem o punkty w II lidze, a przed startem obecnego sezonu, przeszedł do ligowego rywala, Gryfa Wejherowo. W zespole z Pomorza, piłkarz pojawił się na boisku 19 razy, mając na koncie ponad 1,5 tysiąca minut gry.

Przypomnijmy, że Filip Szewczyk jest drugim zawodnikiem klubu z Wejherowa, który zdecydował się na przejście do “Trójkolorowych”. Wcześniej, do kadry KKS-u Kalisz, dołączył środkowy napastnik, Mateusz Majewski.

Powodzenia!