Garbarnia Kraków kolejnym rywalem podopiecznych Ryszarda Wieczorka

Po wyjazdowej porażce ze Skrą Częstochowa, przed Dumą Kalisza okazja do zainkasowania ważnych 3 punktów w tabeli. KKS, w 3. kolejce sezonu 2020/2021 2. ligi, zmierzy się z 7. zespołem poprzedniej kampanii, Garbarnią Kraków. Start pojedynku, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, już jutro o godzinie 18:00. Bilety dostępne w sprzedaży na stronie https://bilety.kkskalisz.com.pl/. Transmisja meczu na platformie tvcom.pl.

Garbarnia Kraków to zespół z bogatą i długą historią, sięgającą lat 30. ubiegłego wieku. “Brązowi” wiele sezonów spędzili na centralnym szczeblu rozgrywkowym, choć w dziejach klubu nie zabrakło także gorszych momentów z przerwą na grę w niższych ligach. “Garbarze”, w sezonie 2018/2019 walczyli o punkty w Fortuna 1. lidze, jednak kampania ta zakończyła się ostatnim miejscem w tabeli i spadkiem do 2. ligi.

Sezon 2019/2020, Garbarnia zakończyła na 7. miejscu w tabeli, z 50 punktami na koncie. Do strefy barażowej, drużynie z Krakowa zabrakło 1 punktu i to ostatecznie Stal Rzeszów walczyła o grę na zapleczu PKO Ekstraklasy. Na 34 rozegrane kolejki, 14 spotkań zakończyło się zwycięstwem “Brązowych”, w 8 pojedynkach remisowali, a 12 razy nie zdobyli w meczu choćby punktu. Najskuteczniejszymi piłkarzami Garbarni Kraków w poprzedniej kampanii byli Jakub Kowalski, Kamil Kuczak oraz Krzysztof Szewczyk, którzy zdobyli po 7 bramek.

W obecnym sezonie, “Garbarze” mieli okazję zagrać tylko raz, w starciu przeciwko drugiej drużynie Śląska Wrocław. Domowe spotkanie naszych najbliższych rywali zakończyło się porażką 1:3, a honorowe trafienie w ekipie “Brązowych” zdobył Błażej Radwanek. W inauguracyjnej kolejce, Garbarnia pauzowała.

Trenerem zespołu z Krakowa jest były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Ruchu Chorzów oraz Legii Warszawa, Łukasz Surma, który ma także na koncie 5 występów w seniorskiej reprezentacji Polski.

Start pojedynku 3. kolejki sezonu 2020/2021 2. ligi, KKS Kalisz – Garbarnia Kraków już w sobotę, o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. Bilety dostępne w sprzedaży na stronie https://bilety.kkskalisz.com.pl/. Transmisja meczu na platformie tvcom.pl.