“Graliśmy bardzo dobrze jako zespół.” – trener Wieczorek po meczu z Kotwicą Kołobrzeg

Komplet punktów, siedem strzelonych i tylko jeden stracony gol. To bilans podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka na początku sezonu 2019/2020. Wczoraj na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej kaliszanie bez większych problemów pokonali innego kandydata do awansu – Kotwicę Kołobrzeg.

Wyszliśmy na ten mecz bardzo dobrze przygotowani pod każdym względem. Zespół wiedział co ma grać, chłopacy dobrze biegali, wiedzieliśmy, że to jest nasz atut – powiedział trener Wieczorek w pomeczowym wywiadzie

Kaliszanie na prowadzenie wyszli w 42. minucie za sprawą trafienia Mateusza Żebrowskiego, choć już wtedy wynik mógł być zdecydowanie bardziej okazały. – Szkoda, że wcześniej nie otworzyliśmy wyniku, bo były ku temu okazje, ale cieszymy się bardzo z tego, że zespół dobrze organizował się w grze defensywnej. Jestem przekonany, że ten zespół stać na jeszcze więcej. Z tych dwóch pierwszych spotkań jestem bardzo zadowolony, bo początek jest szczególnie ważny, a dzisiejszy mecz pokazał, że zarówno my jak i Kotwica to silne zespoły.

Trener Wieczorek uważa, że dobry początek nowego sezonu to zasługa świetnej atmosfery w zespole i kolektywu na boisku – Przechyliliśmy szalę zwycięstwa z tego powodu, że graliśmy bardzo dobrze jako zespół. Indywidualności zawsze wychodzą z zespołu i cieszy mnie to, że drużyna realizuje to, co sobie zakładamy w szatni – zakończył opiekun niebiesko-biało-zielonych.

Kolejna okazja na komplet punktów nadarzy się już w najbliższy czwartek, kiedy to na boisku w Jarocinie kaliszanie zmierzą się z tamtejszym Jarotą.