Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Tenisie w Kaliszu!

Tego w Kaliszu jeszcze nie było! Po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowany zostanie turniej tenisowy rangi Mistrzostwa Polski! Z wielką radością pragniemy poinformować, że w dniach 8-10 grudnia będziemy organizatorem Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików.

Współgospodarzem tych prestiżowych zmagań została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, której hala sportowa będzie areną zmagań czołowych polskich młodzików. W gronie partnerów turnieju nie mogło także zabraknąć Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego.

Pełen skład finalistów poznamy na początku grudnia. Nie ma jednak wątpliwości, że do Kalisza przybędą tenisiści z czołowej dziesiątki rankingu Polski Związek Tenisowy, mający za sobą występy na arenach międzynarodowych. W ubiegłym roku po tytuł w krajowym czempionacie sięgnęła drużyna AZS Poznań.

Zmagania rozpoczną się w piątek rano i trwać będą przez trzy dni. W pierwszym dniu odbędą się ćwierćfinały, w sobotę zaś pojedynki półfinałowe oraz o miejsca 5-8. Niedziela wyłoni nam medalistów Mistrzostw. Na jedno spotkanie drużyn składać się będą dwie konfrontacje singlowe oraz na koniec mecz deblowy.

Na naszej stronie systematycznie pojawiać się będą kolejne szczegóły dotyczące Mistrzostw. Już teraz zapraszamy jednak serdecznie miłośników tenisa z Kalisza i okolic na Halę Sportową PWSZ przy ulicy Poznańskiej, w dniach 8-10 grudnia!