Hit cyklu sparingowego! KKS Kalisz kontra Widzew Łódź

Lider II ligi po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, Widzew Łódź kolejnym rywalem KKS-u Kalisz w zimowym okresie przygotowawczym! Dla “Trójkolorowych” może być to pierwszy, tak wymagający sparing w tym roku, ponieważ obie drużyny jako cel stawiają sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Początek test-meczu już w sobotę, 08.02.2020, o godzinie 12:00, w ośrodku treningowym “Łodzianka”, przy ul. Małachowskiego 5 w Łodzi.

RTS Widzew Łódź to czterokrotny mistrz Polski, siedmiokrotny wicemistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Intertoto, półfinalista Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, a także fazy pucharowej Pucharu UEFA i Pucharu Zdobywców Pucharów. Obecnie RTS zajmuje 9. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Wszystko rozpoczęło się jednak 5 listopada 1910 roku, gdy Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego na Widzewie zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń. Dwanaście lat później, już jako Robotnicze Towarzystwo Sportowe, “czerwono-biało-czerwoni” kontynuowali aktywność TMRF-u, powoli zmierzając na szczyt rozgrywek w Polsce. Widzewiacy zadebiutowali w najwyższej lidze 14 marca 1948 roku, mierząc się z Lechem Poznań – górą byli wówczas piłkarze z Łodzi, pokonując swoich rywali 4:3. W drodze do pierwszego Mistrzostwa Polski w 1981 roku, istotną rolę odegrał m.in. Zbigniew Boniek, który dla Widzewa rozegrał łącznie 172 spotkania, strzelając przy tym 50 bramek. Z powodu kłopotów finansowych, Widzew w sezonie 2015/2016 zmuszony był do rozpoczęcia zmagań w IV lidze, jednak mimo ciężkiej sytuacji kapitałowej, klub mógł liczyć na wsparcie swoich kibiców. Wiara w ponowny sukces pozwoliła awansować drużynie, po sezonie, do III ligi gr. 1, a od kampanii 2018/2019, Widzew walczy o punkty w II lidze. W tym roku nasz zaprzyjaźniony klub będzie obchodził 110-lecie istnienia.

Piłkarze Marcina Kaczmarka, po rozegranych do zimowej przerwy 20 spotkaniach, mają na koncie 43 punkty i piastują tytuł lidera tabeli. Nad wiceliderem, Górnikiem Łęczna, piłkarzom z Łodzi udało się wypracować punkt przewagi. Widzew w obecnej kampanii II ligi zwyciężał 13 razy, 4 pojedynki zakończyły się remisem, a w 3 meczach zawodnicy musieli uznać wyższość rywali. “Czerwono-biało-czerwoni” mogą pochwalić się najlepszym bilansem ze wszystkich drużyn w lidze – RTS zdobył aż 44 bramki, tracąc przy tym zaledwie 16 goli. W ofensywie Widzewa zdecydowanie przoduje Marcin Robak. Napastnik z ekstraklasowym rodowodem, i 15 trafieniami, jest obecnie królem strzelców II ligi. Przypomnijmy, że Robak powrócił do klubu z al. Piłsudskiego 138 po prawie 10 latach – między 2008 a 2010 rokiem, zawodnik wystąpił dla Widzewa 73 razy, strzelając 45 bramek.

W tym roku, w żadnym ze sparingów, Widzew jeszcze nie przegrał. Pierwszy pojedynek, przeciwko ligowemu rywalowi KKS-u Kalisz, Unii Janikowo, zakończył się zwycięstwem 3:2 zespołu z Łodzi. Drugi test-mecz, w którym RTS zmierzył się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz, to także zwycięstwo podopiecznych Marcina Kaczmarka 3:2. Wysoko, 4:0, “czerwono-biało-czerwoni” pokonali swojego rywala z ligi, Gryf Wejherowo, w trzeciej, kontrolnej rywalizacji. Spotkanie rozegrane w ubiegłą środę, to tym razem remis 1:1 z GKS-em Jastrzębie, grającym w Fortuna 1. lidze.

Duma Kalisza i Widzew Łódź ostatni raz wspólnie zagrały 28 lutego 2018 roku. Na Majkowskim Wembley, także podczas zimowego okresu przygotowawczego, doszło do remisu 2:2, a dla “Trójkolorowych” bramki zdobyli Błażej Ciesielski oraz Rafał Jankowski.

Pierwszy gwizdek w test-meczu KKS-u Kalisz przeciwko Widzewowi Łódź już w sobotę, 08.02.2020, o godzinie 12:00 w ośrodku treningowym “Łodzianka”, przy ul. Małachowskiego 5 w Łodzi.