III liga oficjalnie bez Wdy i Jaroty (?) [aktualizacja]

W dniu dzisiejszym wpłynęło do klubu oficjalne pismo z Wydziału Gier i Ewidencji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej o wycofaniu się z rozgrywek III ligi gr. 2 Wdy Świecie i Jaroty Jarocin.

O trudnej sytuacji w Jarocinie mówiło się od dawna, jednak Klub nie potwierdził nigdzie informacji o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek sezonu 2018/2019. Zupełnie inaczej było w Świeciu, gdzie z końcem poprzedniego roku taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie Wdy.

Taka sytuacja sprawia, że wyniki z rundy jesiennej pozostają bez zmian, natomiast wiosenne mecze z udziałem wyżej wymienionych drużyn sklasyfikowane będą jako walkowery dla drużyny przeciwnej. Zarówno Wda jak i Jarota zakończą rozgrywki na ostatnich miejscach w tabeli końcowej.

Kaliszanie z Jarotą mieli zmierzyć się 30 marca w Kaliszu, natomiast do Świecia wybrać się mieli 25 maja.

[EDIT].

Po godzinie 12 otrzymaliśmy kolejne pismo z ZZPN w Szczecinie. Poniżej jego treść:

“Wydział Gier i Ewidencji ZZPN, informuję, że w związku z otrzymanym dzisiaj tj. 07.01.br. pismem od klubu JKS Jarota Jarocin, decyzja dotycząca wycofania klubu Jarota Jarocin z rozgrywek III ligi została wstrzymana do dnia 10.01.br. O ostatecznej decyzji w przedmiotowej sprawie poinformujemy niezwłocznie, po otrzymaniu ostatecznej decyzji od JKS Jarota Jarocin.”