Wspólnie po drugą ligę!

Dziś w sali recepcyjnej kaliskiego Ratusza list intencyjny między KKS Włókniarz 1925 Kalisz a Miastem Kalisz podpisali prezydent Grzegorz Sapiński i prezes Klubu Robert Trzęsała. Ma to na celu zwiększenie pomocy finansowej w przypadku awansu naszej drużyny do drugiej ligi.

W przypadku awansu drużyny seniorów KKS Włókniarz 1925 Kalisz do II ligi piłki nożnej, w sezonie 2019/2020 Miasto Kalisz deklaruje złożenie wniosku do Rady Miasta Kalisza o zabezpieczenie środków w budżecie w wysokości 1.000.000 zł – czytamy w podpisanym dziś dokumencie.

Chęć awansu wymaga wzmocnienia zaplecza finansowego. Jeśli piłkarze awansują Miasto zabezpieczy w budżecie na 2019 rok milion złotych, a nie jak do tej pory 550 tysięcy. Mam też nadzieję, że w kolejnym sezonie trzeba będzie tę kwotę pomnożyć przez dwa ze względu na awans do I ligi. – powiedział Grzegorz Sapiński na specjalnie przygotowanej konferencji w ratuszu.

Wiadomo, że najważniejsza jest strona sportowa przedsięwzięcia ale żeby to było możliwe potrzebna jest pomoc organizacyjna i finansowa. W imieniu klubu, zawodników i społeczności kibiców dziękuję za tę deklarację. Oczywiście mam nadzieję, że awans wywalczymy i będziemy mogli skorzystać z tego wsparcia. – dodał włodarz naszego Klubu Robert Trzęsała.

Przypomnijmy, że kaliszanie po ośmiu zwycięstwach z rzędu do lidera rozgrywek tracą już tylko jeden punkt.

fot. Tomasz Staszczyk