Jakub Szczepaniak trenerem Szczytu Szczytniki

Trener naszych Młodzików Młodszych Jakub Szczepaniak w rundzie wiosennej poprowadzi zespół Szczytu Szczytniki. Będzie to pierwsza seniorska drużyna, którą obejmie trener niebiesko-biało-zielonej młodzieży. Jakub Szczepaniak oczywiście zostaje w KKS-ie, gdzie nadal będzie pracował z chłopcami z rocznika 2007.

Jakub Szczepaniak przyszedł do KKS-u w 2010 roku z kaliskiej Prosny. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzi tu grupy młodzieżowe, ostatnio pracując z Młodzikami Młodszymi, którzy po rundzie jesiennej plasują się na siódmym miejscu w pierwszej lidze okręgowej.

Cieszymy się, że kolejny trener młodego pokolenia z naszego Klubu został dostrzeżony i otrzymał szansę prowadzenia seniorskiej drużyny – mówi prezes KKS-u Robert Trzęsała. Wcześniej szanse takie otrzymali m.in. Adrian Dąbrowski (RKS Radliczyce), Adam Zieliński (Szczyt Szczytniki) czy Damian Ostrychalski (CKS Zbiersk). Warto zaznaczyć, że Szczepaniak nie będzie pierwszym kakaesiakiem za sterami szczytnickiej drużyny. Wcześniej na ławce trenerskiej Szczytu zasiadali bowiem byli zawodnicy Dumy Kalisza m. in. Mariusz Gostyński, Michał Baszczyński czy Adam Zieliński oraz trenerzy związani z pierwszym zespołem: Robert Słomian i Marcin Rubas.

Nominacja na pierwszego trenera Szczytu nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie drużyny Młodzika Młodszego. Jakub Szczepaniak w dalszym ciągu będzie prowadził drużynę chłopców urodzonych w 2007 roku.