Jesień 2020 w liczbach

Kto rozegrał najwięcej minut w ekipie “Trójkolorowych”, w trakcie jesiennych spotkań 2. ligi? Który z zawodników asystował najczęściej, a kto zobaczył najwięcej kartek? Przedstawiamy podsumowanie statystyczne pierwszej drużyny KKS-u Kalisz, w trakcie dotychczasowych, rozegranych spotkań sezonu 2020/2021 2. ligi.

Do drugoligowych rozgrywek, zgłoszonych zostało 29 zawodników, w tym aż 10 ze statusem młodzieżowca. W trakcie rozegranych spotkań, wystąpiło 24 kakaesiaków, w tym 5 młodzieżowców. KKS, w 17 meczach, zwyciężał 9 razy, 8 rywalizacji zakończyło się porażką podopiecznych Ryszarda Wieczorka, a w żadnej z potyczek nie doszło do podziału punktów. “Trójkolorowi” łącznie zdobyli 25 bramek, tracąc przy tym ich 20. Z 27 punktami na koncie, Duma Kalisza zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli, tracąc do lidera, Górnika Polkowice, 11 punktów.

Na własnym obiekcie KKS wygrywał 5 razy, w starciach przeciwko Błękitnym Stargard (2:0), Bytovii Bytów (2:1), Hutnikowi Kraków (4:0), rezerwom Lecha Poznań (2:0) oraz Zniczowi Pruszków (1:0). Bez punktów zakończyły się domowe spotkania z Garbarnią Kraków (1:2), Wigrami Suwałki (0:3), Stalą Rzeszów (0:2) oraz Pogonią Siedlce (0:1) – łączny bilans bramkowy 12-9. Do udanych, zwycięskich wyjazdów można zaliczyć potyczki z drugą drużyną Śląska Wrocław (3:0), Motorem Lublin (3:0), Sokołem Ostróda (4:1) i Olimpią Grudziądz (1:0). Porażkę na wyjeździe, kakaesiacy doznali natomiast w rywalizacjach przeciwko Skrze Częstochowa (0:1), Chojniczance Chojnice (0:3), GKS-owi Katowice (1:4) oraz Górnikowi Polkowice (1:2) – łączny bilans bramkowy 13-11.

We wszystkich spotkaniach, “Trójkolorowi” zobaczyli 43 żółte oraz 2 czerwone kartki (1 w konsekwencji dwóch żółtych oraz 1 bezpośrednia). Jesienią podyktowano dla KKS-u 2 rzuty karne (w tym jeden niewykorzystany), z kolei dla przeciwników podyktowano 4 rzuty karne (dwa obronione przez bramkarzy, po jednym – Maciej Krakowiak i Patryk Pawela).

Najczęściej w drużynie KKS-u Kalisz, na murawę wychodził Mateusz Gawlik (16 razy), który w statystyce wyprzedził Macieja Krakowiaka (15 razy) i Fabiana Hiszpańskiego oraz Nikodema Zawistowskiego (14 razy). Gawlik zagrał także najwięcej spotkań w pełnym wymiarze (16 razy), łącznie spędzając na murawie 1440 minut. Najczęściej z ławki, na murawie pojawili się Kamil Sabiłło (10 razy), Mateusz Majewski (8 razy) i Jakub Chojnowski oraz Sebastian Kaczyński (7 razy).

Najskuteczniejsi kakaesiacy to Robert Tunkiewicz (5 bramek) oraz Bartłomiej Maćczak i Mateusz Majewski (4 bramki). Najczęściej asystowali natomiast Fabian Hiszpański i Adrian Łuszkiewicz (4 asysty). W klasyfikacji kanadyjskiej prowadzi Robert Tunkiewicz (7 punktów), który wyprzedził Fabiana Hiszpańskiego i Bartłomieja Maćczaka (6 punktów). Z rzutu wolnego, jedyną bramkę zdobył jak dotąd Sebastian Kaczyński.

Najwięcej żółtych kartek w drużynie “Trójkolorowych” otrzymał Mateusz Gawlik (6 kartek), a czerwień jako jedyni zobaczyli Maciej Krakowiak (1 bezpośrednia czerwona kartka) i Bartosz Waleńcik (1 czerwona kartka za dwie żółte).

Najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił podczas spotkań KKS-u był Jakub Chojnowski (17 lat), a najstarszym Marcin Radzewicz (40 lat). Najmłodszy zdobywca bramki dla Dumy Kalisza to także Jakub Chojnowski, a najstarszym został natomiast Adrian Łuszkiewicz (34 lata).

Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich statystyk.

***
Statystyki drużyny KKS 1925 Kalisz (runda jesienna – sezon 2020/2021 – II LIGA):

3 razy – Jakub Chojnowski
2 razy – Fabian Hiszpański, Andrzej Kaszuba, Bartłomiej Maćczak, Paweł Łydkowski

3 razy – Tomasz Hołota, Andrzej Kaszuba, Mateusz Mączyński
2 razy – Daniel Kamiński, Adrian Łuszkiewicz, Patryk Pawela, Filip Szewczyk, Bartosz Waleńcik,

3 razy – Daniel Kamiński, Bartosz Waleńcik
2 razy – Mateusz Mączyński, Paweł Łydkowski, Marcin Radzewicz, Kamil Sabiłło, Wiktor

2 bramki – Fabian Hiszpański, Andrzej Kaszuba, Kamil Sabiłło
1 bramka – Jakub Chojnowski, Mateusz Gawlik, Tomasz Hołota, Sebastian Kaczyński, Adrian
Łuszkiewicz

Strzelcy z rzutów karnych:
1 bramka – Mateusz Majewski

Niewykorzystane rzuty karne:
1 rzut karny – Mateusz Żytko (obroniony)

Obronione rzuty karne:
1 rzut karny – Maciej Krakowiak, Patryk Pawela

Strzelcy z rzutów wolnych:
1 bramka – Sebastian Kaczyński

Strzelcy z rzutów rożnych:
Jesienią nie padła bramka bezpośrednio z rzutu rożnego.

Strzelcy bramek samobójczych:
1 bramka – Karol Żwir (Sokół Ostróda)

Jokerzy – zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę
(podano liczbę takich występów):
2 bramki – Kamil Sabiłło (2 mecze)
1 bramka – Fabian Hiszpański, Tomasz Hołota, Sebastian Kaczyński, Mateusz Majewski (1 mecz)

ASYSTENCI:
4 asysty – Fabian Hiszpański, Adrian Łuszkiewicz
2 asysty – Bartłomiej Maćczak, Marcin Radzewicz, Robert Tunkiewicz, Nikodem Zawistowski
1 asysta – Michał Borecki, Tomasz Hołota, Sebastian Kaczyński, Daniel Kamiński, Mateusz
Majewski, Filip Szewczyk

PUNKTACJA KANADYJSKA:
7 pkt. – Robert Tunkiewicz
6 pkt. – Fabian Hiszpański, Bartłomiej Maćczak
5 pkt. – Mateusz Majewski, Adrian Łuszkiewicz
2 pkt. – Tomasz Hołota, Sebastian Kaczyński, Andrzej Kaszuba, Marcin Radzewicz, Nikodem
Zawistowski
1 pkt. – Michał Borecki, Jakub Chojnowski, Mateusz Gawlik, Daniel Kamiński, Kami Sabiłło, Filip

1038 minut – Fabian Hiszpański (15)
956 minuty – Adrian Łuszkiewicz (13)
926 minut – Michał Borecki (16)
914 minut – Daniel Kamiński (13)
905 minut – Bartosz Waleńcik (13)
896 minut – Mateusz Mączyński (13)
845 minut – Marcin Radzewicz (15)
791 minut – Tomasz Hołota (11)
752 minuty – Jakub Chojnowski (16)
711 minut – Mateusz Majewski (16)
491 minut – Andrzej Kaszuba (8)
448 minut – Mateusz Żytko (7)
261 minut – Kamil Sabiłło (12)
185 minut – Patryk Pawela (3)
180 minut – Paweł Łydkowski (2)
121 minut – Sebastian Kaczyński (7)
90 minut – Kamil Kosut (1)
29 minut – Mikołaj Zawistowski (5)
12 minut – Filip Szewczyk (2)
0 minut – Antoni Bednarek, Jakub Pawlik, Wiktor Smoliński, Jakub Zachara (0)