Jesień 2021 w liczbach

Zimowa pauza to idealny moment na podsumowanie dotychczasowych występów KKS-u Kalisz, w obecnym sezonie eWinner 2. ligi. Poniżej przedstawiamy garść statystyk zebranych w trakcie kampanii 2021/2022. Prezentujemy m.in. który z kakaesiaków zagrał najwięcej minut i najczęściej asystował oraz kto obejrzał najwięcej żółtych kartek.

Do rozgrywek zgłoszonych zostało 30 zawodników, w tym 12 młodzieżowców. W trakcie sezonu wystąpiło 24 piłkarzy, w tym 7 o statusie młodzieżowca. KKS wygrał 7 meczów, 3 zremisował i 10 przegrał. Na koniec 2021 roku, “Trójkolorowi” mają łącznie 24 punkty. W trakcie 20 rozegranych pojedynków, Duma Kalisza zdobyła 21 bramek, tracąc ich przy tym 25. Na własnym boisku wygraliśmy 4 spotkania, 3 zremisowaliśmy i 3 przegraliśmy (bramki 14-11). Na wyjeździe udało się zwyciężyć 3 razy, 7 rywalizacji zakończyło się klęską (bramki 7-14). Jako jedyna ekipa w zestawieniu eWinner 2. ligi, nie udało się jeszcze zremisować na obcym terenie.

W rozgrywkach ujrzeliśmy 48 żółtych kartek, w tym 1 czerwoną w konsekwencji dwóch żółtych (19 żółtych kartek u siebie, 29 żółtych kartek na wyjeździe, w tym 1 czerwona kartka w konsekwencji dwóch żółtych). Jesienią podyktowano dla KKS-u 5 rzutów karnych – 2 jedenastek nie wykorzystali Toni Gonzalez i Mateusz Majewski. Dla przeciwników podyktowano natomiast 2 karne (w tym 1 niewykorzystany przez zawodnika Wisły Puławy – strzał w słupek).

Najczęściej w wyjściowym składzie wystąpił Maciej Krakowiak (20 razy) natomiast przez pełne 90 razy najwięcej razy zagrali Mateusz Gawlik oraz wspominany wcześniej podstawowy goalkeeper Dumy Kalisza (19 razy). Z ławki rezerwowych na murawę wchodził najwięcej razy Bartłomiej Maćczak (14 razy), natomiast najczęściej zmienianym kakaesiakiem w trakcie meczów był Nikodem Zawistowski (11 razy). Najwięcej minut na boisku spędzili Maciej Krakowiak (1747 minut), Mateusz Gawlik (1710 minut) oraz Mateusz Mączyński (1616 minut).

Z 7 trafieniami na koncie, najskuteczniejszym w ekipie Dumy Kalisza zawodnikiem jest Piotr Giel. Najczęściej asystowali Toni Gonzalez oraz Adrian Łuszkiewicz (3 razy). W punktacji kanadyjskiej na pierwszym miejscu znajduje się ponownie napastnik KKS-u, Piotr Giel (8 punktów). Najczęściej do notesu sędziego wpisywany był Mateusz Wysokiński (7 żółtych kartek), natomiast raz jeden z kakaesiaków zobaczył czerwień – Przemysław Stolc musiał opuścić boisko w konsekwencji dwóch żółtych kartoników.

Najmłodszym zawodnikiem KKS-u Kalisz, który wystąpił w obecnym sezonie eWinner 2. ligi, jest wychowanek Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, Wiktor Smoliński (17 lat). Najstarszym piłkarzem “Trójkolorowych”, który rozegrał co najmniej 1 mecz, jest Marcin Radzewicz (41 lat). Najmłodszym strzelcem jest natomiast Mateusz Wysokiński (19 lat), a najstarszym Piotr Giel (31 lat).

Jesienią 2021 roku, KKS poprowadziło łącznie 3 trenerów:
1. Ryszard Wieczorek (13 meczów i 17 punktów; 5 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek; bramki 13-13),
2. Marcin Radzewicz (1 mecz i 1 punkt; 0 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek; bramki 2-2),
3. Bogdan Zając (6 meczów i 6 punktów; 2 zwycięstwa, 0 remisów, 4 porażki; bramki 6-10).

10 razy – Toni Gonzalez
8 razy – Daniel Kamiński, Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Majewski, Marcin Radzewicz

4 razy – Andrzej Kaszuba, Nikodem Zawistowski
3 razy – Michał Borecki, Bartosz Gęsior, Piotr Giel, Daniel Kamiński, Marcin Radzewicz, Przemysław Stolc

2 razy – Mateusz Majewski, Mateusz Mączyński
1 raz – Maciej Krakowiak, Bartosz Gęsior, Wiktor Smoliński, Jakub Staszak, Przemysław Stolc, Bartosz Waleńcik

Niewykorzystani rezerwowi:
19 razy – Szymon Czajor
10 razy – Bartosz Waleńcik
6 razy – Wiktor Smoliński
5 razy – Kamil Koczy
4 razy – Karol Smajdor
3 razy – Bartosz Gęsior, Daniel Kamiński, Filip Kendzia, Bartłomiej Putno, Marcin Radzewicz, Jakub Staszak, Przemysław Stolc, Nikodem Zawistowski
2 razy – Toni Gonzalez, Maurycy Przybył
1 raz – Bartłomiej Maćczak, Mateusz Mączyński, Wiktor Walczak, Mateusz Wysokiński

Niewykorzystane rzuty karne:
1 rzut karny – Toni Gonzalez, Mateusz Majewski (oba obronione)

Strzelcy z rzutów wolnych:
Jesienią nie padła bramka bezpośrednio z rzutu wolnego.

Strzelcy z rzutów rożnych:
Jesienią nie padła bramka bezpośrednio z rzutu rożnego.

Strzelcy bramek samobójczych:
Jesienią nie padła bramka samobójcza.

Jokerzy – zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):
2 bramki – Mateusz Wysokiński (2 mecze)
1 bramka – Piotr Giel, Mateusz Majewski, Bartłomiej Putno (1 mecz)

Asystenci:
3 asysty – Toni Gonzalez, Adrian Łuszkiewicz
2 asysty – Kamil Koczy, Mateusz Majewski
1 asysta – Michał Borecki, Piotr Giel, Bartłomiej Maćczak, Mateusz Mączyński, Bartłomiej Putno, Marcin Radzewicz, Karol Smajdor, Jakub Staszak, Mateusz Wysokiński, Nikodem Zawistowski

Punktacja kanadyjska:
8 pkt. – Piotr Giel
6 pkt. – Mateusz Majewski
5 pkt. – Mateusz Wysokiński
3 pkt. – Michał Borecki, Toni Gonzalez, Adrian Łuszkiewicz
2 pkt. – Daniel Kamiński, Kamil Koczy, Bartłomiej Putno
1 pkt. – Mateusz Gawlik, Bartłomiej Maćczak, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz, Karol Smajdor, Jakub Staszak, Nikodem Zawistowski

1057 minut – Mateusz Wysokiński (18)
981 minut – Przemysław Stolc (13)
874 minuty – Toni Segura (16)
844 minut – Mateusz Majewski (20)
726 minut – Bartłomiej Putno (17)
672 minuty – Karol Smajdor (13)
667 minut – Adrian Łuszkiewicz (10)
643 minuty – Daniel Kamiński (11)
617 minut – Kamil Koczy (14)
555 minut – Marcin Radzewicz (15)
540 minut – Jakub Staszak (12)
505 minut – Bartłomiej Maćczak (18)
197 minut – Andrzej Kaszuba (6)
147 minut – Wiktor Smoliński (3)
114 minut – Bartosz Gęsior (4)
80 minut – Bartosz Waleńcik (1)
53 minuty – Szymon Czajor (1)
0 minut – Łukasz Benedykciński, Maurycy Przybył, Robert Tunkiewicz (odszedł w trakcie rundy jesiennej), Wiktor Walczak, Jakub Zachara, Adam Zadka (0)