Julia i jej trener w kadrze Polski na pływacki wielomecz w Salonikach

Julia Maik, reprezentantka KKS-u Kalisz została powołana przez Polski Związek Pływacki do kadry narodowej juniorów na wielomecz pływacki, który w dniach 4-5 kwietnia tego roku odbędzie się w greckich Salonikach. Opiekę trenerską nad młodymi kadrowiczami sprawował będzie Dominik Grudziński, na co dzień szkoleniowiec w naszym klubie i trener Julii.  

Kaliszanka będzie reprezentować Polskę w wyścigu indywidualnym na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz w dwóch sztafetach kraulowych: 4×100 i 4×200 metrów.

Wielomecz w Salonikach to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu w szkockim Aberdeen. Powołanie Julii Maik i trenera Dominika Grudzińskiego do kadry narodowej to pokłosie bardzo udanych, grudniowych startów w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 – letnich oraz Mistrzostwach Polski Seniorów. Przypomnijmy, że w juniorskim czempionacie kaliszanka triumfowała na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz wywalczyła srebrny medal na 200 m kraulem. Z kolei w rywalizacji seniorów zajęła czwarte miejsce w kraju na 50 m stylem dowolnym i siódme na 100 m stylem dowolnym. Te wspaniałe występy okraszone zostały znakomitymi rezultatami. Wynik 25.08 w konkurencji 50 m stylem dowolnym plasuje Julię Maik na siódmym miejscu w Europie wśród juniorek.