Julia Maik sportowcem roku 2020 w Kaliszu!

W Akceleratorze Kultury rozdano nagrody za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym w 2020 roku. Miło nam poinformować, że Julia Maik, zawodniczka sekcji pływackiej KKS-u Kalisz, zajęła I miejsce w “Złotej dwunastce” sportowców nagrodzonych przez Miasto Kalisz.

Pływaczka nagrodę odebrała z rąk Krystiana Kinastowskiego oraz Grzegorza Kulawinka, Prezydenta oraz Wiceprezydenta Miasta Kalisza.

– Chciałbym podziękować za trudny sezon zawodnikom i trenerom, rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Sportowiec nie może przestać dbać o formę, zwłaszcza, gdy przed nim kolejne rywalizacje. Mam nadzieję, że rozbudowaliście formę i jesteście gotowi do współzawodnictwa na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i zapewniam, że będziemy wspierać wasze wysiłki, ponieważ należycie do grona ambasadorów naszego miasta – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

– Chciałabym podkreślić, że dostrzeżenie naszych sukcesów jest szczególnie ważne w tym trudnym czasie, gdy wszyscy musimy zmagać się z pandemią. Najważniejsze, że zarówno władze Kalisza, jak i kaliscy sportowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mimo wielu przeciwności losu sport i kultura fizyczna powinny nieprzerwanie stanowić jeden z istotnych składników życia społecznego. Trenujemy, startujemy i walczymy nie tylko dla wyników, medali, czy własnej satysfakcji, ale przede wszystkim po to, aby dać chwilę radości naszym kibicom, mieszkańcom Kalisza – powiedziała zawodniczka Dumy Kalisza, Julia Maik.

Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza otrzymał również Dominik Grudziński, szkoleniowiec sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego i także trener Julii Maik.

Utalentowana pływaczka, do swoich największych sukcesów, zaliczyć może srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie, złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym i brązowy na 100 metrów delfinem podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie. Maik została także powołana do kadry narodowej juniorów i wzięła udział m.in. w Międzynarodowych Zawodach na Słowenii, gdzie wywalczyła złote medale na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

W imieniu Zarządu, pracowników oraz zawodników Klubu, serdecznie gratulujemy!

| fot. Miasto Kalisz