Juniorzy Młodsi w barażach o CLJ! Zwycięstwo KKS-u w oparach absurdu

Zespół Juniorów Młodszych KKS-u z rocznika 2005 pokonał dziś 2:1, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2, zespół Szkoły Futbolu Luboń. Było to drugie spotkanie w ramach dwumeczu o baraże do CLJ U17 i “Trójkolorowi”, w ostatecznym rozrachunku, pokonali swoich rywali 3:2. Wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Michał Ozdowski. Sama rywalizacja na długo zapadnie w pamięć, m.in. przez zaatakowanie sędziego i absurdalne zachowanie drużyny gości. Ze względu na przerwanie starcia, rezultat zostanie zweryfikowany przez Wydział Gier i Ewidencji WZPN.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 17. minucie, gdy z wypracowanej sytuacji bramkę dla KKS-u zdobył Michał Ozdowski. Rywale, za sprawą gola Kacpra Grabowskiego, wyrównali w 35. minucie i przy rezultacie 1:1 zawodnicy zakończyli pierwszą połowę. W 60. minucie, trafienie na wagę awansu do baraży zdobył ponownie Ozdowski, który wykorzystał podyktowany rzut karny.

Mimo dobrego widowiska, mecz niespodziewanie zakończył się w 74. minucie. Jeden z zawodników Szkoły Futbolu Luboń zaatakował arbitra uderzeniem w brzuch, co poskutkowało przerwaniem spotkania. Nie było to ostatnie, złe zachowanie drużyny gości. Rywale zniszczyli jedną z chorągiewek, a na zakończenie uszkodzili drzwi od swojej szatni. Ze względu na przerwanie starcia, rezultat zostanie zweryfikowany przez Wydział Gier i Ewidencji WZPN.

– Stanowczo potępiamy takie zachowania na boisku, a także poza nim. Apelujemy do władz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie wniosków z tych wydarzeń, a także o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo arbitrów – skomentował Robert Trzęsała, Wiceprezes Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego.

Podopieczni Adriana Wawrzyniaka zmierzą się w barażach o CLJ U17 z wygranym rozgrywek ligowych z województwa zachodniopomorskiego.

Naszej drużynie Juniorów Młodszych serdecznie gratulujemy zwycięstwa i awansu!

***
Dwumecz o baraże CLJ U17, 17.11.2021, godz. 14:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz (2005) – SF Luboń 2:1 (1:1)
1:0 Michał Ozdowski 17. min, 1:1 Kacper Grabowski 35. min, 2:1 Michał Ozdowski k. 60. min.

KKS Kalisz: Michał Stefaniak – Nikodem Siewiera, Alan Kurcbach (63. min Nikodem Grabowski), Nathaniel Zakosztowicz, Jakub Jener, Maksymilian Kaczmarek (54. min Franciszek Leśniewski), Dawid Głowacki, Wiktor Kleczewski, Eryk Krysiak, Wiktor Staszak, Michał Ozdowski.

SF Luboń: Michał Krawczyk – Tomasz Jeziorny, Krystian Sikora, Kacper Grabowski, Aleksander Kupiecki, Oskar Nowicki, Mikołaj Konik, Kamil Smoczyk, Jakub Krawczyk, Dominik Lewicki (65. min Paweł Kaczmarek), Karol Plenzler.

Żółte kartki: trener gości Leszek Balcerek, Jakub Krawczyk, Tomasz Jeziorny, Krystian Sikora (SF Luboń).

Czerwona kartka: Krystian Sikora – 74. min.