Już w poniedziałek pierwszy zespół wraca do treningów

Okres urlopowy oraz czas indywidualnej pracy dobiega końca. Już w najbliższy poniedziałek, seniorski zespół KKS-u wraca do regularnych zajęć na murawie. Pierwsza jednostka treningowa w 2021 roku odbędzie się o godzinie 16:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.

Najbliższy trening, kakaesiacy rozpoczną od rozgrzewki składającej się z ćwiczeń rozciągających oraz wydolnościowych. Następnie piłkarze przejdą do pracy nad techniką, a zwieńczeniem tego fragmentu będą wewnętrzne gierki. Przed zakończeniem jednostki, podopieczni Ryszarda Wieczorka zrealizują ponownie ćwiczenia rozciągające. Na kolejny dzień, sztab szkoleniowy zaplanował dwa treningi, w tym badania wydolnościowe. Przypomnijmy, że “Trójkolorowi”, w dalszym etapie, wybiorą się także na obóz przygotowawczy.

Pierwszy test-mecz w 2021 roku, kakaesiacy rozegrają 27 stycznia, kiedy to rywalem KKS-u Kalisz będzie trzecioligowa Unia Janikowo. Kolejni sparingpartnerzy to Odra Opole (Fortuna 1. liga), MKS Kluczbork (III liga gr. 3), Ślęza Wrocław (III liga gr. 3), Chrobry Głogów (Fortuna 1. liga), Miedź Legnica (Fortuna 1. liga), Sokół Aleksandrów Łódzki (III liga gr. 1), Radomiak Radom (Fortuna 1. liga) oraz Nielba Wągrowiec (III liga gr. 2). Do walki o ligowe punkty, zawodnicy Dumy Kalisza powrócą w weekend 27-28 lutego, gdy na wyjeździe, KKS zmierzy się z Olimpią Elbląg.