Kakaesiacy najlepsi w finałach Miasta Kalisza o Puchar Tymbarku 2020!

We wtorek w hali Szkoły Podstawowej nr 15 odbyły się finały Miasta Kalisza o Puchar Tymbarku 2020, w których udział wzięły dwie drużyny Kaliskiego Klubu Sportowego. Podopieczni trenera Patryka Tomaszewskiego zajęli pierwsze i trzecie miejsce, awansując tym samym do turnieju wojewódzkiego.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Kakaesiacy o awans do finałów wojewódzkich zmierzyli się z Akademią Piłkarską Reissa z Kalisza oraz reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 15.  Pierwsza ekipa-niebiesko-biało-zielonych zainkasowała komplet punktów, pokonując rywali kolejno 3:2 i 10:1, oraz w braterskim pojedynku swoich klubowych kolegów z ‘dwójki’ 4:2. Druga drużyna KKS-u, która zakończyła zmagania na trzecim miejscu zanotowała jedno zwycięstwo, okazując się lepsza od gospodarzy turnieju – SP 15 zwyciężając 12:0.

– Uważam, że zawodnicy pokazali się z dobrej strony, grając dobre zawody, strzelając dużo bramek i co najważniejsze dobrze się bawiąc przez cały turniej. Gratuluję awansu pierwszej drużynie, ale jestem też dumny z drugiej ekipy, która mimo, iż nie wywalczyła awansu zagrała dobrze w każdym meczu, pokazała charakter na boisku oraz dobrą grę podczas turnieju. – powiedział trener Patryk Tomaszewski.

***

KKS II Kalisz – Szkoła Podstawowa nr 15 12:0
Akademia Piłkarska Reissa Kalisz – KKS Kalisz 2:3
KKS II Kalisz – KKS Kalisz 2:4
Szkoła Podstawowa nr 15 – Akademia Piłkarska Reissa Kalisz 1:7
KKS II Kalisz – Akademia Piłkarska Reissa Kalisz 1:2
KKS Kalisz – Szkoła Podstawowa nr 15 10:1

1. KKS Kalisz 9 pkt
2. Akademia Piłkarska Reissa 6 pkt
3. KKS II Kalisz 3 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 15 0 pkt

KKS Kalisz: Jakub Bilski, Jakub Nydza, Jakub Jarek, Jakub Sapiński, Krzysztof Harris, Antoni Całujek, Francesco Buffa

KKS II Kalisz: Filip Dulaj, Jan Stanecki, Jan Poniatowski, Igor Majda, Aleksander Deska, Mikołaj Glazer, Bartłomiej Cygan