Kakaesiacy w memoriale Petrusewicza

Kolejne medale i życiowe rekordy odnotowali młodzi pływacy Kaliskiego Klubu Sportowego. Podopieczni Dominika Grudzińskiego bardzo dobrze zaprezentowali się podczas rozegranego we Wrocławiu XXVIII Memoriału Marka Petrusewicza.

W tych rozgrywanych od ponad ćwierćwiecza prestiżowych zawodach co roku uczestniczy cała krajowa czołówka pływaków w wieku gimnazjalnym, a także  kadra narodowa zawodników niepełnosprawnych. W ten sposób środowisko pływackie przybliża młodym sportowcom postać Marka Petrusewicza, pierwszego polskiego rekordzisty świata w pływaniu na 100m stylem klasycznym. W tym roku rywalizacja toczyła się w nowej wrocławskiej pływalni Orbita, a wzięli w niej udział przedstawiciele czterdziestu trzech klubów z całej Polski, w sumie około 400 zawodników,  w tym medaliści mistrzostw Europy juniorów.

Swoją reprezentację miał także Kalisz, a była nią siedmioosobowa grupa zawodników sekcji pływackiej KKS-u. Wszyscy mogą być zadowoleni z wyników, zwłaszcza, że często przyszło im się mierzyć z rywalami o trzy lata starszymi. Doskonale spisała się Julia Maik, która zakwalifikowała się niemal do wszystkich finałów na dystansie 50m. Stylem motylkowym była piąta, grzbietowym – czwarta, a na podium stanęła po starcie stylem dowolnym.  – Czas jaki uzyskała Julia – 26.34 – zapewnił jej brązowy medal. Był to też najwyżej punktowany wynik zawodów w kategorii 14 latków. Do rekordu Polski zabrakło 0,17. Byliśmy więc blisko sprawienia nie lada niespodzianki – podkreśla z zadowoleniem Domninik Grudziński, odpowiedzialny w sekcji pływackiej za współpracę między trenerami, planowanie pracy, organizację zajęć i  przygotowanie zawodników w wodzie.

W finałach pływała także starsza koleżanka Julii – Martyna Jakubczak, która kapitalnie popłynęła na 50 m stylem grzbietowym, znacznie poprawiając swój rekord życiowy i zajmując w klasyfikacji open wysokie, 7. miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali pływacy KKS-u: Daniel Wytwer, Zuzanna Domżol, Mikołaj Biedka, Wiktoria Szymańska i Gabriela Kubczyk, którzy w swoich kategoriach wiekowych wielokrotnie stawali na podium,  poprawiając rekordy życiowe. W klasyfikacji na najlepszych zawodników drugie miejsca zajęli: Julia Maik i Daniel Wytwer.

Bardzo dobra forma i wyniki naszych zawodników cieszą, ale są też zauważane przez inne kluby, jak choćby WKS Śląsk Wrocław. Otrzymujemy propozycje ścisłej współpracy  w zakresie organizacji obozów, czy wspólnych treningów na długim basenie, a w późniejszym okresie przekazywania naszych zawodników w zamian za dostęp do ich bazy szkoleniowej – dodaje trener Grudziński.

Klub składa serdeczne podziękowania Przemysławowi Świerczakowi, Ewie Hellman i Katarzynie Pyjeckiej, menadżerce Klubu Fitness w kaliskim Aquaparku  za świetną współpracę w przygotowaniu zawodników od strony motorycznej na lądzie. Szkolenie pływaków i ich udział w zawodach dofinansowuje Miasto Kalisz.