KeKSik już wśród lalek!

Lalka uszyta przez nasz Klub, a konkretnie przez Paulinę Koralewską została dziś przekazana Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19. Tym samym KeKSik dołączył do licznego grona lalek, która już 2 lutego zobaczyć i wylicytować będzie można podczas specjalnej wystawy w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne i zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci – czytamy w regulaminie akcji, która w najstarszym mieście Polski cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Swoje lalki przygotowali min. pracownicy Straży Miejskiej, Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, Książnicy Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i MKS-u Kalisz.

Wystawa lalek zaplanowana jest na 2 lutego i odbędzie się w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.