KKS Kalisz pokonuje KS Pogoń Nowe Skalmierzyce

Drugi sparing zimowego okresu przygotowawczego już za nami. KKS Kalisz pokonał 3:0 zespół wielkopolskiej IV ligi, Pogoń Nowe Skalmierzyce, a bramki dla Dumy Kalisza zdobyli Kamil Sabiłło oraz dwukrotnie Mateusz Żebrowski.

Trener miał ponownie do dyspozycji szeroką kadrę, co pozwoliło na wystawienie dwóch jedenastek na każdą część gry. W spotkaniu nie pojawili się natomiast Andrzej Kaszuba, Mikołaj Zawistowski, Mateusz Żytko, Jakub Zachara, Kamil Kosut, Marcin Radzewicz oraz Wiktor Smoliński.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka, w pewnym stylu, pokonali w środowy wieczór swojego rywala. Pierwsza połowa to widoczna przewaga w posiadaniu piłki Dumy Kalisza i solidna gra w defensywie, a także ataku, który bezlitośnie wykorzystywał błędy obrońców Pogoni. W drugiej części spotkania zabrakło skuteczności, a przeciwników przed stratą bramki uchroniła postawa goalkeepera przyjezdnych. Mimo małego odstępu czasowego od poprzedniej rywalizacji, a także intensywnych przygotowań fizycznych, kaliscy zawodnicy starali się wysokim tempem zaskoczyć piłkarzy z Nowych Skalmierzyc. Strzelanie, w 13. minucie spotkania, rozpoczął Mateusz Żebrowski, który wykorzystał sparowaną przez bramkarza, tuż pod jego nogi, piłkę. Także “Żebro”, w 27. minucie, zakończył koronkową akcję KKS-u Kalisz, zdobywając drugiego gola w tym sparingu. Na 3:0, wynik ustalił Kamil Sabiłło, który wykorzystał przecinające, prostopadłe podanie i sytuację “sam na sam”.

Kolejny test-mecz w najbliższą sobotę, 1 lutego, o godzinie 12:00. Na wyjeździe, Duma Kalisza zmierzy się drużyną III ligi gr. III, MKS-em Kluczbork.

***
Sparing, 29.01.2020, godz. 18:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0 (2:0)
1:0 Mateusz Żebrowski 13. min, 2:0 Mateusz Żebrowski 27. min, 3:0 Kamil Sabiłło 84. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela (46. min Maciej Krakowiak) – Filip Szewczyk (46. min Damian Ślesicki), Mateusz Gawlik (46. min Kacper Górski), Paweł Łydkowski (46. min zawodnik testowany), Mateusz Mączyński (68. min Filip Szewczyk), Adrian Łuszkiewicz (46. min Michał Borecki), Robert Tunkiewicz (46. min Damian Poliński), Fabian Hiszpański (46. min Nikodem Zawistowski), Mateusz Majewski (46. min Sebastian Kaczyński), Daniel Kamiński (46. min zawodnik testowany), Mateusz Żebrowski (46. min Kamil Sabiłło).