KKS Kalisz z drugim miejscem w Polonia Cup 2020

Świetny występ “Trójkolorowych” z rocznika 2008, podczas turnieju Polonia Cup 2020, zorganizowanym 11 stycznia, w Środzie Wielkopolskiej. Podopieczni Mikołaja Szymczaka zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie ekipie LPFA Piątkowo.

Piłkarze rywalizowali w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej, przy ul. 20 Października 2. Z zaproszenia do udziału w turnieju, oprócz KKS-u Kalisz oraz Lech Poznań Football Academy, skorzystały drużyny Mieszka Gniezno, Unii Swarzędz, Lipnej Stęszew oraz Canarinhos Skórzewo. Gospodarz zmagań, Polonia Środa Wielkopolska, została podzielona na dwa zespoły. Z dorobkiem 16 punktów, pierwsze miejsce zajęła ekipa LPFA Piątkowo. Oczko mniej i druga pozycja w turnieju należała do młodych piłkarzy Dumy Kalisza. Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy pierwszego zespołu Polonii Środa Wielkopolska.

Sukces odniósł również reprezentant KKS-u, Jakub Ligocki, który został mianowany najlepszym zawodnikiem turnieju.