KKS Winter Cup 2019 dla rocznika 2007 za nami

W ostatnią sobotę, w hali przy ul. Długosza 14 w Kaliszu, odbył się cykliczny turniej naszego klubu – KKS Winter Cup 2019. W rywalizacji chłopców z rocznika 2007, najlepsi okazali się piłkarze Calisii 14 Kalisz. Kakaesiacy zajęli drugie i czwarte miejsce.

Po występie piłkarzy z rocznika 2010 i młodszych, przyszedł czas na starszych kolegów, urodzonych w 2007 roku. Frekwencja na trybunach była spora, co tylko potwierdzało zapowiedzi wielkich emocji. Z zaproszenia do udziału w turnieju skorzystały zespoły Calisii 14 Kalisz, LKS-u Gołuchów, Astry Krotoszyn, Piasta Błaszki oraz Pelikana Nowy Karolew, natomiast podopieczni Jakuba Szczepaniaka oraz Macieja Zaparta wystąpili w roli gospodarza zawodów. W pierwszej fazie turnieju, 8 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Po tej części rozgrywek, dwie najlepsze ekipy z grupy, rywalizowały w rundzie finałowej o miejsca 1-4 (Liga Mistrzów), a dwie ostatnie o pozycje 5-8 (Liga Europy).

Rundę zasadniczą w grupie A wygrała, z dorobkiem 7 punktów, Calisia II. Z drugiego miejsca w tabeli, do Ligi Mistrzów wszedł drugi zespół “Trójkolorowych”, który po tej fazie turnieju miał tyle samo oczek co Calisia, jednak lepszy bilans bramkowy premiował w tym przypadku rywali. Skutecznie do kolejnej rundy, z kompletem zwycięstw w grupie B, przeszła Calisia I, natomiast z drugiej pozycji i z 4 punktami na koncie, ostatnie miejsce w Lidze Mistrzów wypełnił KKS I. Puchar turnieju, bez straconego punktu, zapewniła sobie pierwsza drużyna Calisii, która wygrała wszystkie spotkania w fazie mistrzowskiej. Na 2. miejscu KKS Winter Cup 2019 uplasował się drugi zespół “niebiesko-biało-zielonych”, z 6 punktami na koncie. Najniższy stopień podium należał do Calisii II (3 punkty), a stawkę w Lidze Mistrzów uzupełniła, na 4. pozycji, pierwsza drużyna kakaesiaków.

Oprócz okazałych pucharów, przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został goalkeeper Pelikana Nowy Karolew, Cezary Wojtaszczyk. Tytuł najlepszego strzelca przypadł piłkarzowi LKS Gołuchów, Jakubowi Żółtkowi, a najlepszym zawodnikiem KKS Winter Cup 2019, decyzją trenerów, został Bartłomiej Chwiłkowski, reprezentujący barwy Calisii I.

Turniej KKS Winter Cup 2019 został dofinansowany ze środków Miasta Kalisza.

***

Grupa A
KKS II Kalisz – Astra Krotoszyn wkrótce
LKS Gołuchów – Calisia 14 II Kalisz wkrótce
KKS II Kalisz – LKS Gołuchów wkrótce
Calisia 14 II Kalisz – Astra Krotoszyn wkrótce
LKS Gołuchów – Astra Krotoszyn wkrótce
KKS II Kalisz – Calisia 14 II Kalisz wkrótce

Grupa B
Piast Błaszki – Calisia 14 Kalisz 0:2
Pelikan Nowy Karolew – KKS Kalisz 0:0
Piast Błaszki – Pelikan Nowy Karolew 2:0
KKS Kalisz – Calisia 14 Kalisz 0:5
Piast Błaszki – KKS Kalisz 1:4
Calisia 14 Kalisz – Pelikan Nowy Karolew 2:0

Liga Europy
Astra Krotoszyn – LKS Gołuchów 0:2
Piast Błaszki – Pelikan Nowy Karolew 0:1
LKS Gołuchów – Piast Błaszki 4:3
Astra Krotoszyn – Pelikan Nowy Karolew 2:0
LKS Gołuchów – Pelikan Nowy Karolew 3:0
Piast Błaszki – Astra Krotoszyn 2:0

Liga Mistrzów
Calisia 14 II Kalisz – KKS II Kalisz 0:1
Calisia 14 Kalisz – KKS Kalisz 2:0
KKS II Kalisz – Calisia 14 Kalisz 2:3
Calisia 14 II Kalisz – KKS Kalisz 1:0
Calisia 14 Kalisz – Calisia II 14 Kalisz 3:2
KKS II Kalisz – KKS Kalisz 2:0

Klasyfikacja końcowa
1. Calisia 14 Kalisz
2. KKS II Kalisz
3. Calisia II 14 Kalisz
4. KKS Kalisz
5. LKS Gołuchów
6. Piast Błaszki
7. Astra Krotoszyn
8. Pelikan Nowy Karolew