KKS Winter Cup dla rocznika 2010 za nami

Piłkarskie rozgrywki na murawie wkraczają w zimową pauzę, ale na ten czas, emocje przenoszą się do hal sportowych. Zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi, walczyli w ostatnią sobotę o puchar turnieju KKS Winter Cup 2019, rozgrywanego w obiekcie “Olimpia”, przy ul. Rzemieślniczej 6 w Kaliszu. Zawody wygrał zespół KP Krążkowy, a pierwsza drużyna KKS-u zajęła 2. miejsce.

Tegoroczny KKS Winter Cup przyciągnął na trybuny sporą liczbę kibiców, co gwarantowało bardzo głośny doping oraz solidne wsparcie fanów. Do najstarszego miasta w Polsce przyjechało 5 drużyn, a stawkę wypełniła szeroka kadra “Trójkolorowych”, podzielona na 3 zespoły. 8 ekip zostało podzielonych na dwie grupy, a po fazie zasadniczej, rywalizowały one w pojedynkach o miejsca 1-4 oraz 5-8. Młodzi piłkarze mieli do rozegrania aż 5 meczów, każdy trwający 15 minut. Trenerem kaliskich zawodników był Bartosz Rosa.

W pierwszej fazie turnieju, z 7 punktami na koncie, grupę A, dość pewnie wygrali zdobywcy pucharu, KP Krążkowy. Na drugim miejscu uplasował się zespół Maratonu Czajków, inkasując oczko mniej od swojego grupowego rywala. Zwycięsko z grupy B wyszła natomiast ekipa Pogoni Nowe Skalmierzyce, a tuż za nimi niebieski zespół KKS-u. Kluby miały po tym etapie 7 punktów, ale przeciwników “niebiesko-biało-zielonych” premiował lepszy bilans bramkowy. Biorąc pod uwagę emocje w pierwszej części rozgrywek, faza mistrzowska zapowiadała się bardzo ciekawie. Decydujący o losach turnieju okazał się pierwszy pojedynek o miejsca 1-4, w którym zespół KP Krążkowy zmierzył się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Piłkarze z Krążkowa, po bardzo zaciętej rywalizacji, pokonali swoich przeciwników 3:0. Niebieski zespół KKS-u, wygrywając 2:1 swój mecz ze zwycięzcami KKS Winter Cup, zagwarantował sobie drugie miejsce w turnieju. Najniższy stopień podium zajął zespół z Nowych Skalmierzyc, który w fazie finałowej miał gorszy bilans goli od kaliskich zawodników.

Poniżej pełna klasyfikacja KKS Winter Cup 2019 rocznika 2010 i młodszych:
1. Klub Piłkarski Krążkowy
2. KKS Kalisz
3. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce
4. Maraton Orlik Czajków
5. KKS Kalisz (zieloni)
6. KKS Kalisz (biali)
7. KS Victoria Skarszew
8. CKS Zbiersk

Turniej KKS Winter Cup 2019 został zorganizowany przy wsparciu Miasta Kalisza.

***
Grupa A
Victoria Skarszew – KKS Kalisz (Zieloni) 0:3
Maraton Czajków – Klub Piłkarski Krążkowy 0:1
Victoria Skarszew – Maraton Czajków 0:7
KKS Kalisz (Zieloni) – Klub Piłkarski Krążkowy 1:3
Victoria Skarszew – Klub Piłkarski Krążkowy 1:1
KKS Kalisz (Zieloni) – Maraton Czajków 0:2

Grupa B
CKS Zbiersk – KKS Kalisz (Niebiescy) 1:3
KKS Kalisz (Biali) – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:5
CKS Zbiersk – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3
KKS Kalisz (Niebiescy) – KKS Kalisz (Biali) 4:2
CKS Zbiersk – KKS Kalisz (Biali) 0:1
Pogoń Nowe Skalmierzyce – KKS Kalisz (Niebiescy) 0:0

Mecze o miejsca 5-8
KKS Kalisz (Zieloni) – KKS Kalisz (Biali) 5:2
Victoria Skarszew – CKS Zbiersk 4:2
KKS Kalisz (Zieloni) – CKS Zbiersk 0:1
Victoria Skarszew – KKS Kalisz (Biali) 1:3

Mecze o miejsca 1-4
Klub Piłkarski Krążkowy – Pogoń Nowe Skalmierzyce. 3:0
Maraton Czajków – KKS Kalisz (Niebiescy) 3:0
Klub Piłkarski Krążkowy – KKS Kalisz (Niebiescy) 1:2
Maraton Czajków – Pogoń Nowe Skalmierzyce. 0:1

KKS Kalisz (Niebiescy): Szymon Miklas, Szymon Piotrowski, Igor Kaftanowicz, Wojciech Osman, Aleksander Mrówczyński, Oskar Hankowski, Antoni Jazurek, Igor Żyźniewski.

KKS Kalisz (Biali): Dawid Mutke, Wiktor Maliński, Kuba Dolata, Wojciech Makowski, Tomasz Filipiak, Tomasz Harris, Mikołaj Łyskawka.

KKS Kalisz (Zieloni): Tomasz Baran, Filip Woźniakowski, Filip Olszyna, Filip Janoszka, Wojciech Guzowski, Tomasz Goździewicz, Bartek Tomczyk, Stanisław Matusiak.