KKS zatrzymany. Derby dla Ostrovii (relacja z meczu)

Przerwana została dobra passa rezerw KKS-u w rozgrywkach PROEKO IV ligi.
Po pięciu z rzędu zwycięstwach w minioną sobotę ekipa Marcina Woźniaka musiała pogodzić się z porażką. W derbowym meczu wyjazdowym kaliszanie ulegli  Ostrovii Ostrów Wlkp. 0:3.

Kaliska drużyna po pięciu z rzędu wygranych spotkaniach do Ostrowa Wielkopolski udała się tylko z trójką doświadczonych zawodników: Mateuszem Żytko, Pawłem Łydkowskim
i Filipem Szewczykiem. Trzon zespołu, łącznie z brakarzem, stanowili juniorzy z roczników 2003 i 2004. Nic więc dziwnego, że doświadczona, ale zajmująca dopiero 20. miejsce
w tabeli ekipa Ostrovii,  po dwóch tygodniach przerwy w grze, właśnie w starciu z młodą kaliską drużyną zwietrzyła szansę na podreperowanie skromnego jak dotąd ligowego konta.
Wykorzystała ją w stu procentach. Derbowe spotkanie ułożyło się korzystniej dla gospodarzy.

Może zabrzmi to trochę dziwnie, ale choć kaliski zespół nie zdobył w tym meczu żadnej bramki, to właśnie kaliszanie uzupełnili listę strzelców. Tak się bowiem złożyło, że autorami  dwóch z trzech goli dla gospodarzy byli zawodnicy mający w swoim piłkarskim życiorysie grę w klubach znad Prosny. Wynik otworzył w 35. minucie Safian Skupiński, związany niegdyś z Calisią i KKS-em, z kolei w 71. minucie skutecznie egzekwując rzut karny, wynik   na 2:0 podwyższył wychowanek “trójkolorowych” Tomasz Kowalski. Kropkę nad „i”
w końcowych fragmentach meczu postawił Maciej Mikulski. Warto dodać, że kaliskich akcentów było w sobotnim pojedynku więcej, bowiem funkcję trenera w ekipie gospodarzy sprawuje od tego sezonu Grzegorz Dziubek, doświadczony zawodnik, który swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Calisii Kalisz, a później reprezentował takie kluby jak ŁKS Łódź czy Korona Kielce, a przez dwa sezony również Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. Jako trener prowadził m.in. Calisię i KKS Kalisz.

Mimo sobotniej porażki druga ekipa KKS-u Kalisz utrzymała się na trzecim miejscu
w czwartoligowej tabeli. W najbliższą sobotę zagra u siebie. Na stadionie przy Wale Matejki podejmą Polonię Kępno.

| fot. Ostrovia 1909 (http://www.ostrovia1909.pl/)

***
14. kolejka sezonu 2020/2021 wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 24.10.2020, godz. 15:00, Stadion Miejski przy ul. Piłsudskiego 64 w Ostrowie Wielkopolskim
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KKS Kalisz II 3:0 (1:0)
1:0 Safian Skupiński 35. min, 2:0 Tomasz Kowalski k. 79. min, 3:0 Maciej Mikulski 86. min.

KKS Kalisz II: Filip Szwedziak – Mateusz Żytko, Paweł Łydkowski, Mateusz Regling, Adam Zadka (75. min Mateusz Kościelak), Antoni Bednarek, Filip Szewczyk, Kacper Dudek (26. min Kacper Paluszczak), Wiktor Smoliński, Krzysztof Idźczak (83. min Kamil Weber), Jakub Zachara (83. min Jakub Kieliba).

Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek, Damian Błaszczyk, Paweł Jasiński (60. min Paweł Jasiński), Michał Giecz (68. min Maciej Mikulski), Krystian Mokrzycki (90. min Patryk Kaźmierczak), Tomasz Kowalski (75. min Mateusz Ziemiański), Jakub Szaniec (72. min Marek Szymanowski), Safian Skupiński (80. min Mateusz Sobczak)