Kolejny rankingowy turniej tenisowy w Kaliszu

Dziewiętnaście zawodniczek, z pięciu województw, przystąpi w sobotę do rywalizacji w rankingowym turnieju Polskiego Związku Tenisowego w Kaliszu.

Zawody, organizowane przez Sekcję Tenisa KKS Kalisz, przeznaczone są dla dziewcząt do lat dwunastu. Na starcie, obok trzech reprezentantek gospodarzy (Milena Błaszczyk, Nela Pietrzak, Julia Szczerek), będzie można oglądać młode tenisistki z Poznania, Wrocławia czy Łodzi ale również z tak odległych ośrodków tenisowych jak Wałcz, Szczawno Zdrój czy Sopot. To właśnie z tego ostatniego miasta przyjedzie turniejowa „jedynka”, Hania Giżewska, która obecnie plasuje się na 43. miejscu krajowego rankingu. Na jej drodze do zwycięstwa spróbuje jednak stanąć jeszcze kilka zawodniczek z czołowej setki ogólnopolskiej klasyfikacji.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00 w Hali tenisowej PWSZ przy ul. Poznańskiej i potrwają całą sobotę oraz niedzielę, kiedy to rozegrane zostaną pojedynki półfinałowe i finałowe zarówno w singlu jak i deblu. Emocji i dobrego tenisa z pewnością nie zabraknie – warto więc zasiąść na trybunach.