Komplet zwycięstw. Juniorzy Młodsi wygrywają w Kole

Komplet zwycięstw po trzech spotkaniach mają Juniorzy Młodsi B1. W niedzielę pokonali oni na wyjeździe Olimpię Koło 2:1.

Było to zdecydowanie najtrudniejsze spotkanie podopiecznych trenera Łukasza Miłka w tym sezonie. Po wysokich zwycięstwach nad SKP Słupca i Polonią Środa Wielkopolska, kaliszanie jechali do Koła w roli murowanych faworytów. O pozytywny wynik walczyli jednak do samego końca spotkania.

Miejscowi wyszli na prowadzenie w 12. minucie, kiedy to Mateusz Nijak ulokował futbolówkę w bramce Kacpra Nowaka. Kaliszanie od razu rzucili się do odrabiania strat, jednak zamierzony efekt przyszedł dopiero w 44. minucie, po celnym uderzeniu Szymona Sałaty. Kakaesiacy do samego końca ambitnie walczyli, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i udało im się to pięć minut przed końcem, kiedy gola zdobył Kamil Zakrzewski.

W następnym meczu kaliszanie podejmą na Wale Matejki 2 Luboński 1943 Luboń.

***

I liga wojewódzka B1, 01.09.2019, godz. 11:00
Olimpia Koło – KKS Acropol Kalisz 1:2 (1:1)
1:0 Mateusz Nijak 12. min, 1:1 Szymon Sałata 44. min, 1:2 Kamil Zakrzewski 85. min

KKS Acropol Kalisz: Kacper Nowak – Kacper Tomaszewski (46. Kamil Zakrzewski), Igor Koniusz, Szymon Cieślak, Wiktor Smoliński, Adrian Przyjazny, Jakub Zachara, Jakub Konopa (46. Szymon Wojtaszek), Szymon Sałata, Artur Nastawski (66. Mateusz Kościelak), Jakub Tamborski (78. Michał Budka)