Kontrakty z Mateuszem Majewskim i Mateuszem Mączyńskim nie zostaną przedłużone

Mateusz Majewski i Mateusz Mączyński opuszczają kaliski zespół. Kontrakty z tymi zawodnikami nie zostaną przedłużone. Majewski dołączył do KKS-u w styczniu 2020 roku i od tego czasu wystąpił w 70 pojedynkach oraz zdobył 12 bramek. Mączyński zasilił szeregi “Trójkolorowych” w lipcu 2019 roku. Przez 3 kampanie defensor zagrał 74 razy i zdobył 2 gole.

Urodzony w Puławach, Mateusz Majewski przeszedł do KKS-u z drugoligowego wówczas Gryfa Wejherowo. W kampanii 2019/2020, wraz z “Trójkolorowymi”, wywalczył awans na centralny szczebel rozgrywkowy. W łącznie 70 starciach (na trzecioligowym oraz drugoligowym poziomie, a także w Fortuna Pucharze Polski), napastnik zagrał prawie 3 tysiące minut, zdobywając w tym czasie 12 goli. Majewski 30 razy wychodził w pierwszej jedenastce.

29-letni defensor, Mateusz Mączyński przeniósł się do Kalisza z GKS-u Katowice. Sezon 2019/2020 zakończył z KKS-em awansem do eWinner 2. ligi. 29-latek, podczas 3 kampanii, zagrał w 74 spotkania (na trzecioligowym oraz drugoligowym poziomie, a także w Fortuna Pucharze Polski). 55 pojedynków rozpoczął od 1. minuty. Występy dla Dumy Kalisza zakończył z 2 trafieniami na koncie.

Zawodnikom bardzo dziękujemy za wkład w rozwój klubu oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze!

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie