Kontrolnie z Pogonią Nowe Skalmierzyce

Krótko po ostatnim sparingu z RKS-em Radomsko, czas na kolejny, kontrolny pojedynek. Tym razem podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzą się z drużyną z czołówki IV ligi wielkopolskiej – Pogonią Nowe Skalmierzyce. Początek meczu już jutro, o godzinie 18:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.

Rywale z powodzeniem, od 4 sezonów, zajmują wysokie lokaty w ligowych rozgrywkach. Przed startem rundy wiosennej sezonu 2019/2020 IV ligi, piłkarze Mariusza Kaczmarka znajdują się na 5. miejscu w tabeli, z dorobkiem 36 punktów. Do obecnego lidera, LKS-u Gołuchów, tracą zaledwie 2 oczka, co może być powodem do optymizmu dla fanów tego zespołu. Na 17 spotkań, 12 udało się wygrać, a 5 pojedynków zakończyło się porażką zawodników z Nowych Skalmierzyc. Wyjazdowe mecze nie są jednak domeną tej drużyny – na 6 rywalizacji, tylko połowa z nich zakończyła się zgarnięciem pełnej stawki, w pozostałych uznając wyższość przeciwnika. Imponuje natomiast łączny bilans bramkowy. We wszystkich kolejkach, zawodnicy trafiali aż 58 razy, tracąc przy tym 22 gole. Najgroźniejszym reprezentantem Pogoni jest Dawid Kuczyński, który z 22 trafieniami, piastuje tytuł króla strzelców IV ligi.

W poprzednią sobotę, kadra zespołu z Nowych Skalmierzyc rozpoczęła swój cykl sparingów w ramach zimowego okresu przygotowawczego 2020. Pierwszy pojedynek, przeciwko trzecioligowemu Górnikowi Konin, zakończył się remisem 2:2.

Ostatni raz, Duma Kalisza i KS Pogoń rozegrały spotkanie 17 lipca 2019 roku, przy Wale Matejki 2. Także po test-meczu, przed startem sezonu 2019/2020, podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali rywali 2:1. Tak prezentowały się bramki z tego pojedynku:

Pierwszy gwizdek w sparingu KKS Kalisz – Pogoń Nowe Skalmierzyce już jutro, 29 stycznia, o godzinie 18:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.