Kraulem do finału. Udany powrót Eryka Adamczewskiego.

Eryk Adamczewski wraca do wysokiej formy. Po rocznej przerwie, reprezentant sekcji pływackiej KKS-u znów równa do krajowej czołówki. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu, dwukrotnie meldował się w finałach.

Na pływalni w Gliwicach, gdzie rywalizowali 17-18 letni zawodnicy, kaliski pływak najlepiej zaprezentował się na 50 m stylem dowolnym. W eliminacjach uzyskał trzeci wynik (23,84), a w finale A popłynął jeszcze lepiej (23,73), zajmując wysokie, szóste miejsce w kraju.

Bardzo dobrze podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego poradził sobie również w wyścigu na 100 m stylem dowolnym. Do finału A zabrakło niewiele, bo eliminacje Eryk zakończył na dziewiątym miejscu (52,59), a do walki o medale kwalifikowała się najlepsza ósemka. W finale B był drugi, co ostatecznie dało mu dziesiąte miejsce wśród najlepszych w kraju kraulistów 17 i 18-letnich. – Biorąc pod uwagę, że były to pierwsze poważne starty Eryka po rocznej przerwie, należą mu się olbrzymie brawa za uzyskane wyniki – podsumował trener Dominik Grudziński.

Fot. Beata Adamczewska