Łukasz Derbich potrzebuje naszego wsparcia

Były piłkarz KKS-u Kalisz, ale także innych klubów takich jak Ruch Chorzów czy Cracovia Kraków, Łukasz Derbich musiał przerwać swoją sportową karierę z powodu ciężkiej choroby. Zawodnik cierpi na poważną niewydolność nerek i obecnie oczekuje na przeszczep. W związku z ważnym meczem, który obecnie rozgrywa, potrzebne jest mu wsparcie każdego z nas.

Urodzony w Pleszewie 36-latek, ma w swoim CV występy w rozgrywkach II oraz I ligi, ale także Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, rozegrał on prawie 2,5 tysiąca minut, strzelając przy tym 4 bramki. Łukasz przyczynił się także do sukcesu “Trójkolorowych”, awansując w sezonie 2014/2015 z kaliskim klubem do III ligi. Obecnie środkowy obrońca jest zawodnikiem KS Opatówek i to właśnie po swoim spotkaniu, 20 listopada 2019 roku, Derbich trafił do kaliskiego szpitala. Aktualnie przebywa on w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie poddawany jest wyczerpującej dializie krwi, oczekując na dawcę nerki.

Łukasza czeka jeszcze bardzo długa i kręta droga do pełni zdrowia. Rodzina oraz znajomi piłkarza, z tego powodu, proszą o wsparcie pieniężne, konieczne do dalszego leczenia oraz rehabilitacji. Poniżej link do zbiórki.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY ŁUKASZA DERBICHA!