“Mam nadzieje, że moje gole nadal będą pomagać drużynie.” – Mateusz Żebrowski po meczu z Kotwicą Kołobrzeg

Dwa mecze, cztery gole i lider klasyfikacji strzelców. Lepiej sezon 2019/2020 nie mógł rozpocząć się dla Mateusza Żebrowskiego, który w sobotę mocno dał się we znaki defensorom Kotwicy Kołobrzeg. Jak dynamiczny skrzydłowy Dumy Kalisza podsumował spotkanie na szczycie?

Udało nam się wygrać z Kotwicą, ale od początku wiedzieliśmy co chcemy robić na boisku. Trener nas przygotował pod drużynę i bardzo cieszy to zwycięstwo – powiedział po końcowym gwizdku Mateusz Żebrowski.

“Żebro” w tej kolejce dołożył kolejne dwa trafienia, dzięki czemu razem z Rafałem Leśniewskim z Nielby Wągrowiec przewodzi w klasyfikacji strzelców trzeciej ligi gr. 2 – Fajnie, że piłka tak mnie szuka. Mam nadzieje, że moje gole nadal będą pomagać drużynie w zwycięstwach, bo to właśnie cała drużyna na nie pracuje. Gol do szatni fajnie ułożył to spotkanie, a po przerwie zadaliśmy drugi cios, który praktycznie rozstrzygnął losy tego pojedynku.

Żebrowski podkreśla również, że forma niebiesko-biało-zielonych z meczu na mecz powinna być coraz wyższa –  Myślę, że już teraz nasza gra wygląda dobrze, a jestem przekonany, że z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc drużyna będzie prezentować się coraz lepiej. Potrzebujemy jeszcze troszkę zagrania, ale trener doskonale wie jak to wszystko poukładać.