Mateusz Majewski zawodnikiem Dumy Kalisza!

27-latek pochodzący z Puław, reprezentujący dotychczas drugoligowy zespół Gryfa Wejherowo, Mateusz Majewski przechodzi do KKS-u Kalisz! Środkowy napastnik, wyróżniający się bogatym doświadczeniem gry w III, II oraz I lidze, związał się z “Trójkolorowymi” kontraktem gwarantującym grę do końca przyszłego sezonu.

Mateusz Majewski rozpoczynał jako junior w lubelskich klubach – BKS-ie Lublin oraz Lubliniance Lublin. Z drugim, już jako zawodnik kadry seniorów, stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej karierze. W sezonie 2014/2015 przeszedł do Motoru Lublin, gdzie po roku ponownie wrócił do Lublinianki. W kampanii 2016/2017, Majewski reprezentował barwy Orląt Radzyń Podlaski oraz Pelikana Łowicz, gdzie następnie, jesienią 2017 roku przeniósł się do rezerw Legii Warszawa, grających w III lidze. Solidna postawa piłkarza, skutkująca 9 bramkami na koncie po 14 spotkaniach, zaowocowała transferem, zimową przerwą sezonu 2017/2018, do pierwszoligowego wówczas Ruchu Chorzów. W zespole z województwa śląskiego, puławianin, od marca do czerwca 2018 roku, rozegrał 14 spotkań, trafiając czterokrotnie do siatki przeciwnika. Po roku gry dla “niebieskich”, Mateusz Majewski wrócił do Motoru Lublin, gdzie w III lidze grupie IV wystąpił 16 razy, strzelając 4 gole. Łącznie, na boiskach 4 szczebla rozgrywkowego w Polsce, zawodnik walczył o ligowe punkty w 62 spotkaniach, spędzając niespełna 4,4 tysiąca minut i zdobywając przy tym 28 bramek.

Po zakończeniu kampanii 2018/2019, napastnik zdecydował się na transfer do drugoligowego Gryfa Wejherowo, dla którego, w rundzie jesiennej obecnego sezonu, zagrał w każdym ligowym spotkaniu, dając w rezultacie prawie 1,6 tysiąc minut na murawie. W tym czasie, Majewskiemu udało się zdobyć 5 bramek oraz wypracować 2 asysty. Oprócz tego piłkarz dwukrotnie pojawił w meczu Totolotek Pucharu Polski, strzelając 2 gole.

Witamy w Kaliszu!