Mateusz Żytko przedłużył kontrakt z KKS-em Kalisz!

34 ligowe spotkania, ponad 3 tysiące minut na murawie i 4 bramki dla “Trójkolorowych” – takimi statystykami może pochwalić się defensor Dumy Kalisza, Mateusz Żytko, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem. Sezon 2020/2021 będzie trzecią kampanią obrońcy w niebiesko-biało-zielonych barwach.

Doświadczony, 37-letni defensor, w swojej piłkarskiej karierze bronił barw Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Wisły Płock, Cracovii Kraków, Polonii Bytom i Pogoni Siedlce. Żytko może pochwalić się imponującymi liczbami. Na ekstraklasowych boiskach, zawodnik spędził prawie 13 tysięcy minut, występując w 159 spotkaniach. Na zapleczu najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce, kaliski obrońca wyszedł w 205 pojedynkach, rozgrywając niemal 18 tysięcy minut. W trakcie rywalizacji w Ekstraklasie oraz 1. lidze, Żytko zdobył 24 bramki.

Przed startem sezonu 2018/2019, Mateusz Żytko dołączył do Dumy Kalisza z drużyny Pogoni Siedlce. Od tego momentu piłkarz zagrał w 34 ligowych starciach, będąc w grze ponad 3 tysiące minut. Dla “Trójkolorowych”, defensor w trakcie dwóch kampanii, wpisał się na listę strzelców 4 razy.