Medal był blisko. Nasi pięściarze na mistrzostwach Polski.

Krystian Sośnicki, pięściarz Kaliskiego Klubu Sportowego otarł się o podium Indywidulanych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Podczas zorganizowanych
w Karlinie zawodów podopieczny Dariusza Kisiela przegrał nieznacznie ćwierćfinałowy pojedynek z reprezentantem Sako Gdańsk, Dominikiem Palakiem.          

W pierwszym pojedynku Krystian Sośnicki (60 kg) pokonał Kamila Wieczorka z Paco Lublin 5:0.  W drugiej walce,  decydującej o medalu, kaliszanin skrzyżował rękawice z Dominikiem Palakiem z Sako Gdańsk. – W konfrontacji z reprezentantem Polski Krystian zaprezentował się naprawdę świetnie, ale w ocenie sędziów nieco lepszym okazał się przeciwnik. Werdykt brzmiał 3:2 dla oponenta. Medal był bardzo blisko – mówi trener Dariusz Kisiel. Nie czułem się gorszy w tej walce. Kolejnego doświadczenia nikt mi nie odbierze – dodaje Krystian Sośnicki.

Drugi z reprezentantów KKS-u, Kamil Ozimek (kat. do 75 kg), w pierwszej potyczce pokonał jednogłośnie Przemysława Tkocza z OKB Opole. W walce o ćwierćfinał trafił na Rafała Wołczeckiego z Adrenaliny Wrocław, aktualnego wicemistrza Polski. – Po bardzo zaciętym  pojedynku 5:0 wygrał Wołczecki, ale Kamil pokazał naprawdę charakter wojownika. Jestem zadowolony z postawy obydwu naszych młodych i zdolnych pięściarzy – dodaje trener Kisiel.
Warto dodać, że w przygotowaniach do turnieju pomagał niepokonany jak dotąd
na zawodowym ringu, wychowanek KKS-u Adam Balski, który od niedawna poszerzył kadrę szkoleniową kaliskiego klubu. Wszyscy chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił
w ringu, sekcja bokserska KKS-u zaprasza na treningi do nowej sali przy ul. Chopina 23. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godziny 16.00.