Medalowy festiwal pływaków KKS-u.

Mocnym akcentem rozpoczęli sezon zawodnicy sekcji pływackiej KKS-u. Podczas rozegranego w Opolu Krajowego Festiwalu Polskiego Pływania „Super Jedynki 2017” podopieczni trenera Dominika Grudzińskiego zdobyli 21 medali, w tym 10 złotych.

W zorganizowanych na opolskiej pływalni „Wodna Nuta” zawodach wystartowało ośmioro zawodników sekcji pływackiej kaliskiego KKS-u. Cieszą nie tylko zdobyte przez nich medale – 10 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych, ale przede wszystkim wartościowe wyniki, nowe życiowe rekordy.

Jeszcze nigdy nie otwieraliśmy sezonu tak dobrymi czasami. Zawodnicy, mimo iż są w trakcie bardzo ciężkich treningów, pokazali naprawdę dużą moc i bardzo wysoki poziom pływania. Nasi juniorzy nawet w kategorii open potrafili zajmować miejsca na podium. To bardzo ambitna i pracowita grupa, co w połączeniu z dobrze spożytkowanym okresem wakacyjnym, przekłada się poziom treningu, a później na wyniki. Jestem bardzo dumny z moich zawodników i mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach ich postępy będą równie duże, czekają nas bowiem kolejne wyzwania. W listopadzie kwalifikacje na zawody międzynarodowe, a także występy na seniorskich Mistrzostwach Polski, podczas których także będzie można zdobyć kwalifikacje na zawody rangi międzynarodowej – mówi trener Dominik Grudziński.

***

Krajowy Festiwal Polskiego Pływania „Super Jedynki Opole 2017”, 14.10.2017r.

Wyniki zawodników KKS Kalisz:
Michał Mikołajczyk – 3 złote medale: na 50m,100m i 200m stylem dowolnym, brązowy medal na 400m stylem dowolnym
Mikołaj Biedka – 2 złote medale: na 100m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym
Julia Maik – 2 złote medale: na 50m, 100m stylem dowolnym
Martyna Jakubczak – złoty medal na 100m stylem grzbietowym, srebrny medal na 200m stylem dowolnym, 2 brązowe medale: na 50m i 100m stylem dowolnym.
Zuzanna Domżol – srebrny medal na 400m stylem dowolnym, 2 brązowe medale na 200m i , 800m stylem dowolnym.
Wiktoria Szymańska – srebrny medal na 100m stylem dowolnym
Daniel Wytwer – 3 brązowe medale : na 50m, 100m i 200m stylem dowolnym.

Puchary „Super Jedynki” wywalczyły też nasze sztafety:
– 4x100m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Julia Maik, Wiktoria Szymańska, Zuzanna Domżol i Martyna Jakubczak
– sztafeta mieszana 4x450m stylem dowolnym w składzie: Julia Maik, Mikołaj Biedka, Martyna Jakubczak, Michał Mikołajczyk.