Minimalna porażka z LZS Doruchów

Czwartej porażki w sezonie doznali w poniedziałek Orlicy Starsi E1. Podopieczni trenera Mikołaja Szymczaka po wyrównanym pojedynku musieli uznać wyższość LZS Doruchów / Akademia Piłkarska Czecha.

Trafienia dla niebiesko-biało-zielonych zanotowali Filip Jurczak, który dwukrotnie ulokował piłkę w siatce rywali oraz Alan Kowalski. To niestety nie wystarczyło, aby tego dnia wywalczyć choćby punkt, choć po spotkaniu szkoleniowiec młodych Kakaesiaków był dumny z postawy swoich podopiecznych.

Trudno być zadowolonym z wyniku ponieważ kolejny mecz kończymy porażką, lecz z samej gry jestem bardzo, bardzo zadowolony. Chłopcy rozegrali jeden z ich najlepszych meczów odkąd prowadzę tę ekipę. Na boisku wspierali się i byli drużyną. Ponadto świetnie realizowali założenia i zasady, które wdrażamy. Od początku prowadziliśmy grę i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, nasz bramkarz grał bardzo wysoko i pomagał w rozegraniu. Dobrze graliśmy 1 na 1. Niestety kategoria Orlika, jak i cała piłka dziecięca charakteryzuje się tym, iż o wyniku zazwyczaj decydują błędy własne, a to my popełniliśmy ich dzisiaj więcej. – podsumował spotkanie trener Mikołaj Szymczak.

Do końca ligowych zmagań pozostały naszym Orlikom trzy spotkania. Na wyjeździe zmierzą się oni z Akademią Piłkarską Reissa z Kalisza i Akademią Talentów z Krotoszyna, natomiast na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarską Reissa z Jarocina.

***

I liga okręgowa E1, 28.10.2019, godz. 19:00
KKS Kalisz – LZS Doruchów / Akademia Piłkarska Czecha 3:5 (1:2)
1:0 Filip Jurczak 5. min, 1:1 Oskar Gretkiewicz 18. min, 1:2 Wojciech Jakubiak 24. min, 1:3 Wojciech Dembski 33. min, 1:4 Mikołaj Myszor 38. min, 2:4 Filip Jurczak 40. min, 3:4 Alan Kowalski 46. min, 3:5 Wojciech Dembski 49. min

KKS Kalisz: Maciej Tomczak – Filip Jurczak, Antoni Krzeszkiewicz, Paweł Siciarek, Adam Banasik, Filip Kaletka, Franciszek Głuchowski oraz Jakub Stamirowski, Maksymilian Gładysz, Piotr Nowak, Alan Kowalski